Jump to content
Bebe

Iphone

Recommended Posts

Ideea e asta am un iphone 5, totu e ok numai ca are cont de icloud dar nu ii stiu parola, deci nu-l pot sterge. Are ios 8.1.1, daca ii dau restore cere contu si passu de icloud? (telefonu' nu e dezactivat)

Daca aveti vreo metoda de a sterge contu fara a sti parola, share.

Edited by Bebe
Link to comment
Share on other sites

Nu e fake,am facut eu si merge,aveam galaxy blocat in Icloud :))

galaxy blocat in icloud :))))) , man @Bebe , debea deblocheaza icloud aia de au vulnerabilitati mari , si tu vrei sa-l deblochezi:(?

Link to comment
Share on other sites

@Bebe din cate stiu eu nu prea poti face nimic. Si eu sunt in situatia ta cu un iphone 5 si cu toate ca am o versiune mai veche de ios(7.1.1 parca), tot nu am reusit nimic, am incercat zeci de metode degeaba. Sa fii atent sa nu dai resetare generala sau update de soft. In rest il folosesti ca pe un telefon normal.

Link to comment
Share on other sites

Daca este in meniu si are ios 7.1.1 poti sa il stergi din meniu, dar daca este activat si are contul de icloud, poti sa il jailbreakuesti si sa ii instalezi SSH pe el sa il poti accesa din WinSCP cu adresa de WIFI 192.168.0.x sau cat ai acolo u.. trebuie sa ii copii lockdownul sa il ai in PC tot de la A la Z dar oricum e greu... si sa il scoti trebuie sa modifici lockdownul sau cashurile alea si este f greu m-ai ales ca au securizat iar azi, 12/10/2014 ora 00:00 apple SSLurile certificatele apple, cand bagi unu fals iti da WARN si lor la fel acolo la ei si nu te lasa sa il activezi.. a si inca ceva DOULCI s-a oprit azi din activari, deci nu va m-ai bazati pe iei ca nu or sa m-ai faca nimic.... ;) care au reusit sa le activeze, sa nu le dea restore sau sa updateze iosul, atat. Deci cu astea fiind spuse numai la IPHONE 4 vor merge activarile si bypassul dar rootat, atat. Succes!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaf.jpg

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...