Jump to content
htw

template

Recommended Posts

dap,pai furi flash-ul ;) Dai click dreapta in FireFox,apoi Informatii depsre pagina si la media cauti un screen shot cu site-ul respectiv.

Va fi ceva de genu:

http://images.templatemonster.com/screenshots/18600/18640-b.jpg

ACuma tre sa stergi doar terminatia si sa pui .swf

http://images.templatemonster.com/screenshots/18600/18640.swf

Daca intrii va fi site-ul in Flash. De asta merge doar la Flash. Singura problemai-i ca firi doar fisierul .swf iar la decompilare isi pierde din calitate. :(

Link to comment
Share on other sites

dap,pai furi flash-ul ;) Dai click dreapta in FireFox,apoi Informatii depsre pagina si la media cauti un screen shot cu site-ul respectiv.

Va fi ceva de genu:

http://images.templatemonster.com/screenshots/18600/18640-b.jpg

ACuma tre sa stergi doar terminatia si sa pui .swf

http://images.templatemonster.com/screenshots/18600/18640.swf

Daca intrii va fi site-ul in Flash. De asta merge doar la Flash. Singura problemai-i ca firi doar fisierul .swf iar la decompilare isi pierde din calitate. :(

duh , explicai la baiat cap coada ma :))

pasul 1: www.templatemonster.com , alegi tot ce trebe , click pe template ti se deschide intr-o fereastra noua.

pasul 2: in fereastra noua (unde e incarcat template-ul flash) dai Page Info

pasul 3: in fereastra de la page info dute la sectiunea media

pasul 4: cauta in lista aia o extensie de genu , images.templatemonster.com bla bla bla /10-b.jpg (10 = numarul templateului)

pasul 5: copii acel link , deschizi o fereastra noua si dai paste la acel link

pasul 6: dupa ce ai dat paste stergi extensia -b.jpg si pui .swf deci o sa arate ceva de genu link/10.swf , apesi enter , se incarca pagina.

pasul 7: din nou page source sau info bla bla , te duci la media din nou , de data asta ai un singur fisier , dai click pe el si dai save as , il salvezi pe calculator dupa care descarci sothink swf decompiler care il gasesti pe google, instalezi decompileru , deschizi fisieru salvat de acolo cu decompileru , il decompilezi si ai flashu . bafta :)

Link to comment
Share on other sites

daca era vorba despre mine (: duh , explicai la baiat cap coada ma ) :)

eu sunt fata ..nu baiat ..anyway..nu stiu care decompiler sa il folosesc nu am folosit inca acest program si nu stiu care este cel mai bun ..vreo recomandare..?

multumesc..

nu stiam ca esti fata:P scz, dap Sothink SWF decompiler e ok. Nu zic ca e cel mai bun dar sincer multi il folosesc si eu unu ma descurc de minune cu el , ti`l recomand :)

Link to comment
Share on other sites

baieti este cineva de aici care aveti multe template-uri legate de constructii case,amenajari interioare,prin pc ca sunt la munca acum si aici nu pot sa iau termplate-uri de pe template monster sau alte site-uri de genu ca sunt camerele pe mine si nu pot instala programe poate aveti voi ceva prin pc sa trebuie sa fac cateva site-uri pentru niste firme si nu am template-uri help me somebody? :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

au fost foarte bune daca mai ai mai da-mi ca trebuie sa fac niste site-uri pentru firme din astea si ce sa fac la munca ma plictisesc asa imi fac de lucru :wink: si mai scot si eu ceva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

uitasem sa zic ceva am vazut ca multi au foldere cu template-uri cu flash si langa altul fara flash html cum se face chestia asta?

Link to comment
Share on other sites

deci dupa ce decompilez un flash imi da totul flash imagini,sunete etc numai flash eu nu am vazut nimic care sa trasforme in html poti te rog sa faci un video stiu ca cer prea mult dar vreau sa vad cum faci tu de iti ies am2 si daca e ori il postezi ori imi trimiti mie un pm

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. nu am lucrat niciodata cu file decompilate..nu stiu nu ma pricep asa ca nu zic nimic, sa zic vreou prostie ..am creazut ca este vorba despre normal files..dar trebuie sa fie vreoun program care sa il decodeze in html..o sa ma interesez si daca gasesc ceva iti spun..

iar la partea cu decompilare a unui template nu stiu .."poate ma inveti si pe mine" He.he.he .:P

Link to comment
Share on other sites

deci dupa ce decompilez un flash imi da totul flash imagini,sunete etc numai flash eu nu am vazut nimic care sa trasforme in html poti te rog sa faci un video stiu ca cer prea mult dar vreau sa vad cum faci tu de iti ies am2 si daca e ori il postezi ori imi trimiti mie un pm

Pai cum naiba sa il faci html? Html in mare e grafica statica, o faci mai dinamica folosind giffuri animate sau cateva javascripturi. Hai ca imaginile statice le faci poze dar fa tu in html o dunguta care se invarte pe ecran ca in flash. Ar trebui o aplicatie sa traduca tot flashul in javascript sa poti grupa intr-un html.

Mai bine si mai elegant iti faci o idee ce pastrezi din design, extragi toate sunetele si pozele si ce mai vrei tu pentru site apoi pui o mana pe hartie, una pe creion, una pe mouse si una pe taste si il faci cap coada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...