Jump to content
lord_xardas

Help la hexare executabil

Recommended Posts

Vreau si eu sa hexez un executabil... dupa ce-l hexez acesta isi da seama ca a fost modificat si nu-l mai pot rula... cum pot sa scot functia care verifica integritatea executabilului??? adica sa-l pot hexa linistit fara sa imi zica "File Corupted"..am incercat dar nu am reusit delok.. poate ma ajuta careva.. voi fi recunascator. Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

exemplu tipic de comportament inadecvat pe un forum.....

omu poate chiar vroia sa invete ceva nu sa posteze aiurea, sa faca spam si sa-l descurajeze pe cel care vroia sa invete ceva.

DACA CINEVA POATE SA-L AJUTE CU "HEXATU" IL ROG SA O FACA....

ca si pe mine ma interesa subiectu :D

Link to comment
Share on other sites

Metode pot fi multe...cel mai bine ar fi sa pui programul aici sa vedem despre ce este vorba..sa stii ca ReverseE nu merge dupa manual tot timpul...de aceea trebuie programul, sau macar codul hex...dar care ocupa prea mult spatiu...

de un cont cu 2 milioane de $ or vreun SQL Inj in NASA , nu ai nevoie ?

Link to comment
Share on other sites

Metode pot fi multe...cel mai bine ar fi sa pui programul aici sa vedem despre ce este vorba..sa stii ca ReverseE nu merge dupa manual tot timpul...de aceea trebuie programul, sau macar codul hex...dar care ocupa prea mult spatiu...

de un cont cu 2 milioane de $ or vreun SQL Inj in NASA , nu ai nevoie ?

hahahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahaha

Cum iti permiti sa razi , tu nu stii cine e puskin ?

El este continuatorul seriei de versiuni a troianului beast, El este cel care a gasit un sql injection intr-un site apartinand NASA, El este cel care poate genera oricand coduri de reincarcare valide, El este cel care a creat virusul anti-manele si alti troieni FUD, El este cel care are private tools si exploituri la care noi muritorii de rand nici nu putem visa, El este cel care are un cont de cel putin 2 mil. de $, El este cel care a imblanzit scorpia numita hi5, si El va fi sfarsitul Internetului asa cum il stim. And greater epic stories are yet to come.

creditz to Escalation666

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahaha

Cum iti permiti sa razi , tu nu stii cine e puskin ?

El este continuatorul seriei de versiuni a troianului beast, El este cel care a gasit un sql injection intr-un site apartinand NASA, El este cel care poate genera oricand coduri de reincarcare valide, El este cel care a creat virusul anti-manele si alti troieni FUD, El este cel care are private tools si exploituri la care noi muritorii de rand nici nu putem visa, El este cel care are un cont de cel putin 2 mil. de $, El este cel care a imblanzit scorpia numita hi5, si El va fi sfarsitul Internetului asa cum il stim. And greater epic stories are yet to come.

te`ai gandit vre`o data sa scrii o carte?

Link to comment
Share on other sites

nu e nu am treab cu posturile nimanui..dar asa....pe constiinta ta...te`ai gandit sa scrii o carte?

Da , dupa ce termin politehnica iar apoi Master iar apoi Doctorat.

Deci pe la 30 de ani o sa scriu , de ce ?

asa baiatu...si cam ce ai vrea sa scrii in cartea aceea??adik da`mi asa un reper.Politechnica(ce frumos) imi pareu rau ca nu m`a pasionat matematica si ca am avut un profesor tampit de matematica.

Link to comment
Share on other sites

Daca mai vad baliverne de 2 lei ca cele de mai sus

"puskin e...puskin a facut puskin....etc"

o sa rog un admin sa va dea avertismentm exista off-topic pentru asa ceva !

eu cu ce am gresit.. :(:( eu duar vroiam sa vad daca omu isi scrie o carte sau nu!!!:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...