Jump to content
infern0

browsers refresh

Recommended Posts

ia asta e bun link:rapidshare.com/files/99525479/NetSuspender_4.4.rar ..............il folosesc la jocuri

(gen drift city cand am o misiune de tip huv opresc conexiunea la net apoi distrug tot pe acolo ........si cand dau sa revina conexiunea imi da toate partile mie)

Link to comment
Share on other sites

vreau sa stiu daca se poate face un progam care sa dea refresh la toate browserele de internet .. sau macar ceva care sa opreasca conexiunea la internet o scurta perioada circa 2 secunde iar apoi sa se reia totul ....

Hai sa o luam de la inceput sa nu ne complicam:

E obligatoriu sa opresti conexiunea internet? Vrei doar autorefresh?

Cineva mi-a recomandat un browser care merge pe stilul IE, Maxton. Cica are Autorefresh si e bun pentru clickuri. Eu il folosesc dar nu am nevoie de functia asta asa ca nu stiu mai multe inca. Cred ca e totusi bine sa spui daca doar autorefresh te ajuta. Sau in ce domeniu, poate sunt solutii mai simple.

Link to comment
Share on other sites

deci sa va spun pentru ce am nevoie de acest auto refresh browsers

>>exista un site care te plateste sa asculti radio circa 0.0002$ pe minut

- pentru a face mai multi $ deschizi mai multe browsere ( diferite ) si pui linkul radioului in fiecare din ele , problema este ca browserele isi cam pierd conexiunea la server si trebuie sa le iau pe toate 30 la rand si sa le dau refresh

-pana acum am gasit decat un browser care il poti seta la cat sa-si dea refresh

siteul nu plateste ca asculti tu radio , ci pe pagina sunt mai multe reclame

multumesc tuturor care isi arata interesul in a ma ajuta :D

Link to comment
Share on other sites

Da, cauta pe net Maxton Browser ceva. Eu am primit kitul de la cineva tot in scopul de a castiga bani prin clickuri si refferals.

Are functie Tools->Autorefresh si ii dai enable pt 60 secunde sau ii stabilesti frecventa.

Maxton merge (sau mergea ca nu l-am updatat, am prima versiune) exact pe structura IE incat is tentat sa cred ca foloseste librariile IE si nu e browser de sine statator. Mai are functii interesante, cum ar fi crearea unui grup sa poti deschide dintr-un click 10 pagini simultan.

Link to comment
Share on other sites

Merg incarcate cu Iframe? Daca da, scrie asta intr-un fisier si salveaza-l ca refresh.html


<html><head>
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="3; URL=refresh.html">
</head>
<body>
<iframe src="http://www.google.com" width=800 height=600>
</BODY></HTML>

Content=cate secunde, in loc de google baga un site.

Merge si cu javascript cred dar nu am multa experienta sa te ajut cu un raspuns rapid, is invatacel.

Link to comment
Share on other sites

mersi lokipaki dar asta este valabil decat pentru ie , stii cumva cum sa fac si cu celelalte browsere ? :)

multumesc anticipat

Ai testat? Numai Netscape nu cunoaste iframe. Merge si pe firefox, e o metoda clasica de pagina redirect, numai ca redirectezi la acelasi fisier.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...