Jump to content
shavellu

Sapte hackeri au fost arestati, la Pitesti

Recommended Posts

ªapte tineri din Piteºti acuzaþi de furturi online au fost arestaþi de poliþiºtii de la crimã organizatã. Cei ºapte erau în vizorul poliþiºtilor încã de anul trecut.

Poliþia estimeazã cã hackerii produceau în jur de 1.500 de euro pe zi. Pe numele tinerilor au fost emise mandate de arestare pentru 29 de zile.

Marþi searã, poliþiºtii au descins în casele a doi dintre hackeri. Aceºtia au fost surprinºi chiar în momentul în care încercau sã comitã încã un furt pe internet.

Cei ºapte tineri au vârste cuprinse între 20 ºi 23 de ani. Aceºtia postau pe diverse site-uri anunþuri false conform cãrora vindeau diverse bunuri, adunând de-a lungul timpului peste jumãtate de miliard de lei vechi.

Luaþi prin surprindere, hackerii au încercat sã distrugã probele. Poliþiºtii au ridicat însã mai multe bunuri pentru cercetãri.

Cei ºapte tineri au fost arestaþi preventiv pentru 29 de zile. Poliþiºtii suspecteazã cã aceºtia ar putea face parte dintr-o reþea organizatã de furt pe internet.

Sursa:roon.ro

Link to comment
Share on other sites

asa i-ar cataloga dragul nostru politician Corneliu Vadim Tudor.

imi pare rau ca inca ne mai manjim numele de roman cu asemenea gainarii.

si imi pare foarte rau ca acesti "haceri, scameri, DERBEDEI" mai reusesc inca sa face ceva atat de expirat, pentru restul bravo lor (stiu ei la cine ma refer)

Link to comment
Share on other sites

Eu unul ma mir ca inca mai merge asa ceva pe net...

Sunt mai batrane ca mine gainariile astea.

Daca tu nu esti in stare sa faci bani lejer nu inseamna ca cei care fac asta sunt niste gainari.Atata timp cat or sa fie prosti combinatii or sa existe insa din pacate vor exista si multi invidiosi care ii vor critica.

Gaseste-mi tu unul mie in top 300 care nu a facut nici`o ilegalitate :) .. coae cine e destept face bani iar cine e fraier sta si comenteaza , cum ii place romanului sa stea sa critice ;)

Link to comment
Share on other sites

Daca tu nu esti in stare sa faci bani lejer nu inseamna ca cei care fac asta sunt niste gainari.Atata timp cat or sa fie prosti combinatii or sa existe insa din pacate vor exista si multi invidiosi care ii vor critica.

Gaseste-mi tu unul mie in top 300 care nu a facut nici`o ilegalitate Smile .. coae cine e destept face bani iar cine e fraier sta si comenteaza , cum ii place romanului sa stea sa critice

H3h3h3 cat de adevarat ai putut so spui pe asta...

Vulpea can n-ajunge la struguri zice ca-s acri

Asa si romanu.

daca e prea prost sa faca ce fac si altii sta sii critica pe altii

(nu bat nici un apropo - vorbesc la modul general)

Link to comment
Share on other sites

SPAM rullz si pentru cei ce cunosc lezic cateva vorbe: ams rullz scam rullz perl rullz crawl... 1st.exe hsbc.co.uk abbey.co.uk barclays b.o.a wamu si deastea deci ai rootu ai pus senderu bagi in users lista de maile in msg bagi mesajul care vrei sa-l primeasca fraerii iar in senderul propriu zis editezi chestiile cu subj from si astea ca sapara cat m-ai realist dupa care urci scamu adica copie identica a unui site deja existent ai scamu sus senderu e aranjat urmeaza sa dai perl sender.pl si gata esti spammer faci bani acuma ams rullz ala-i m-ai usor k e cu interfata grafica pentru windowse ieiun server de remote ( mstsc ) tragi ams-u bagi in el topt ce se baga scrisoare servere de smtp s-au daca stii jmekerii saprostesti smtp`u em-aibine astea nu le zic k costa asa ai bagat smtp`u scrisoarea lista demaile care o scanezi dupaanumite cuvinte cheie cu 1st.exe ( first spider extractor ) indicat* asa ridici la fel scamu sus mailu de gmail pregatit pentru spam si dai send si gata iar esti carder faci bani altceva hai k m-ai vreau subiecte sa va invat ma ca sunteti copii si cand ma uit la voi la topurile voastre... bautor de laptic bautor de fleasca bautor de gin ( fara alcool ) pai nu stau sa public ce stiu ca daca ma apuc ... m-ai tre sa m-ai faceti un clasament si un grad m-ai sus decat aveti voi acum pa

Link to comment
Share on other sites

HA HA HA, Uite taranu iar. Pai daca am face un clasament tu nu ai fi nici pe departe in el, si in asta de acum ar trebui sa fi "bautor de pisat' ca la cunostintele tale vaste in materie de calculatoare si frauda esti cam la nivelul unei maimute dresate sa traga de mouse si sa dea click :) Nu ne invata ma nimic si nici sa nu-ti publici "ce sti" ca ramai fara "roate" si "maile" =))

Besi ma draq de aici cu "jmekeriile" tale

Link to comment
Share on other sites

SPAM rullz si pentru cei ce cunosc lezic cateva vorbe: ams rullz scam rullz perl rullz crawl... 1st.exe hsbc.co.uk abbey.co.uk barclays b.o.a wamu si deastea deci ai rootu ai pus senderu bagi in users lista de maile in msg bagi mesajul care vrei sa-l primeasca fraerii iar in senderul propriu zis editezi chestiile cu subj from si astea ca sapara cat m-ai realist dupa care urci scamu adica copie identica a unui site deja existent ai scamu sus senderu e aranjat urmeaza sa dai perl sender.pl si gata esti spammer faci bani acuma ams rullz ala-i m-ai usor k e cu interfata grafica pentru windowse ieiun server de remote ( mstsc ) tragi ams-u bagi in el topt ce se baga scrisoare servere de smtp s-au daca stii jmekerii saprostesti smtp`u em-aibine astea nu le zic k costa asa ai bagat smtp`u scrisoarea lista demaile care o scanezi dupaanumite cuvinte cheie cu 1st.exe ( first spider extractor ) indicat* asa ridici la fel scamu sus mailu de gmail pregatit pentru spam si dai send si gata iar esti carder faci bani altceva hai k m-ai vreau subiecte sa va invat ma ca sunteti copii si cand ma uit la voi la topurile voastre... bautor de laptic bautor de fleasca bautor de gin ( fara alcool ) pai nu stau sa public ce stiu ca daca ma apuc ... m-ai tre sa m-ai faceti un clasament si un grad m-ai sus decat aveti voi acum pa

un adevarat scrip kiddie incult,

nu m-ar mira sa fii si cocalar.

ai invatat sa faci ceva roboteste si le numesti "jmecherii", "stouri", "scheme" etc... ? daca iti iau fiecare fraza in parte gasesc numai aberatii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...