Jump to content
Zalmoxe

Tiganii nu fac parte din aceeasi rasa precum europenii (video)

Recommended Posts

Videoclip ce aduce dovezi stiintifice referitor la faptul ca etnia tiganeasca nu face parte din aceeasi rasa precum europenii iar integrarea lor este sortita esecului gratie alcatuirii lor genetice ereditare complet incompatibila cu cea europeana.

Videoclipul prezinta studii neutre ce atesta diferente dintre tigani si europeni la nivelul inteligentei si explica cauza handicapului lor.

Va rog distribuiti,cat mai multi oameni trebuie sa stie adevarul despre aceasta rasa.

Link to comment
Share on other sites

Videoclip ce aduce dovezi stiintifice referitor la faptul ca etnia tiganeasca nu face parte din aceeasi rasa precum europenii iar integrarea lor este sortita esecului gratie alcatuirii lor genetice ereditare complet incompatibila cu cea europeana.

Videoclipul prezinta studii neutre ce atesta diferente dintre tigani si europeni la nivelul inteligentei si explica cauza handicapului lor.

Va rog distribuiti,cat mai multi oameni trebuie sa stie adevarul despre aceasta rasa.

Sunt sigur ca tu esti un geniu si singurul tau aport la societate...sunt cojile de seminte lasate in fata blocului.

Nu imi plac tiganii dar in acelasi timp nu imi plac moldovenii / oltenii prosti si asa mai departe...

Uitam o faza tare, ba, stii cati boschetari romani am vazut de sug din sticla de spirt :))), omfg, o sa puna astia pe sticle de acum "Castiga o Dacia Logan cu spirtul Mona, bea si castiga".

Da-o dracului, nu ne vedem cacatul din fata usii dar il vedem pe a lu vecinu.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Tiganii "integrati" (care au terminat liceul) au un coeficient de inteligenta la fel ca al tiganilor nomazi

"This is the first study of which we are aware to

provide a comprehensive estimate of the IQ of an adult

Roma. We found an IQ of 70 on both the Raven's

Standard and the Raven's Colored Progressive Matrices,

as well as on four “executive function” tests. The Roma

sample was large (N= 323) and the results held up over a

two year test period, for both younger and older age

groups, for both sexes, across three communities including

Drenovac where the Roma speak the majority

language and are adapted to Serbian cultural norms, as

well as across several comparison groups such as Serbian

preschoolers, White, Indian, Colored, and Black

South African high school students, and Black South

African undergraduates"

Sursa:http://psychology.uwo.ca/faculty/rushtonpdfs/2007%20intell%20(roma).pdf

Pagina 10

Mutatii la nivelul creierului ce se produc doar la etnia tiganeasca

""We studied a novel form of ataxia in 3 families in this ethnic group. Clinical and brain-imaging investigations were done in Bulgaria, in collaboration with radiologists from Sir Charles Gairdner Hospital and Princess Margaret Hospital, and were followed-up by genetic studies at WAIMR and the Walter and Eliza Hall Institute (WEHI), Melbourne.

"Signs of ataxia were detected in early infancy when motor skills like crawling and rolling over did not develop. The affected individuals presented with global developmental delay, ataxia and intellectual deficit. MRI scans showed signs of degeneration of the cerebellum, which is part of the brain controlling motor and learning skills. Overall, the life expectancy is not decreased but the quality of life is severely affected."

Sursa:Gypsy study unravels a novel ataxia gene

Link to comment
Share on other sites

Sunt sigur ca tu esti un geniu si singurul tau aport la societate...sunt cojile de seminte lasate in fata blocului.

Nu imi plac tiganii dar in acelasi timp nu imi plac moldovenii / oltenii prosti si asa mai departe...

Uitam o faza tare, ba, stii cati boschetari romani am vazut de sug din sticla de spirt :))), omfg, o sa puna astia pe sticle de acum "Castiga o Dacia Logan cu spirtul Mona, bea si castiga".

Da-o dracului, nu ne vedem cacatul din fata usii dar il vedem pe a lu vecinu.

Nu trebuie sa fii un geniu ca sa realizezi ca anumite diferente sunt date de gena.

De exemplu,un studiu de la revista Nature a dovedit ca africanii sunt mai apropiati de maimute decat de europeni

The bonobo genome compared with the chimpanzee and human genomes : Nature : Nature Publishing Group

Iar daca compari studiul cu harta IQ-ului din lume,o sa vezi ca diferentele dintre europeni si non-albi sunt genetice

800px-iq_by_country-by-current-resident-majority.png

Culoarea pielii este corelata in mod direct cu IQ-ul.Cu cat mergi mai mult in sud,cu cat omul este mai prost,simplu!

World_map_by_skin_tone_for_modern_populations.jpg

Edited by Zalmoxe
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...