Jump to content

Recommended Posts

Nici eu nu am....am cautat pe net putin si cred ca ar fi de la un paypal...

Mi-am inchis un paypal si dupa vreo 3 luni am primit mail ca nustiu care a dat charge back...nu prea inteleg cum...daca contul era inchis de luni de zile...in fine suma nu era mare...teapa nu trasesem omului..etc..

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce iti pot spune sigur este ca,Paypal nu are nici-o legatura cu servicii recuparari sau alte prostii de genul.Trimit ei mail-uri aiurea.eu am primit de platit o factura 34 milione ,si cand am mers la sucursala au zis ca a fost o greseala.dar la telefon insistau numai de cat sa platesc prin cont bancar muisti.

Edited by ThaiFight
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce iti pot spune sigur este ca,Paypal nu are nici-o legatura cu servicii recuparari sau alte prostii de genul.Trimit ei mail-uri aiurea.eu am primit de platit o factura 34 milione ,si cand am mers la sucursala au zis ca a fost o greseala.dar la telefon insistau numai de cat sa platesc prin cont bancar muisti.

FireCredit e firma de 'recuperari' care are contracte cu PayPal pe Romania. E pe bune treaba.

Pe mine m-au si sunat....e cum ziceam..de la un cont de paypal unde cica dupa ce mi-am inchis contul..la cateva luni cineva a facut chargeback..cum e posibila chestia asta?

Chargeback dupa ce contu era inchis de cel putin 3 luni de zile...

Nu stiu care e limita cu chargeback-ul. Cred ca depinde de modul in care au fost trimisi banii. Tinand cont ca ai apucat sa faci withdraw si tipul a dat chargeback, tu apari cu negative balance acolo, motiv pentru care PayPal a apelat la FireCredit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...