Jump to content
Che

Meniul de la BackTrack 1,2,3 si 4 all in one, facut de mine.

Recommended Posts

Ma gandeam la un moment dat sa-mi fac propriul meu distro sau un BackTrack cu meniul complet, dar m-am lasat pagubas. Am salvat meniul respectiv pe email si l-am trimis si unora care aveau o tentativa de distro dar au renuntat. Adevarul e ca e multa munca pentru asa ceva.

Ma jucam cu Backtrack si am observat ca unele programele si/sau scripturi desi existau in versiunile mai noi, nu mai apareau in meniu, probabil pentru a nu fi prea stufos. Mai erau si unele programe si/sau scripturi care nu apareau in meniu in nici o versiune dar puteau fi accesate in linia de comanda.

Am luat toate chestiile astea si le-am pus la un loc si am facut un meniu complet, eu personal, in care sa vezi absolut toate alea. Nu mai stiu daca se opreste la BackTrack 4 sau la BackTrack 5, verificati voi chestia asta, cei care sunt interesati.

Nu ma mai intereseaza subiectul de BackTrack, Kali si alte chestii de genul dar am dat peste acest meniu in email azi cand setam niste filtre anti-spam si am zis sa-l dau aici ca poate este cineva interesat, poate vrea sa fac vreun distro personal sau sa se joace cu el.

Cu un file compare puteti sa mai adaugati chestiile noi care au aparut si sa faceti o versiune imbunatatita.

Spor !

meu.tar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...