Jump to content
Reebock

Steam furat

Recommended Posts

Nu stiu cum sau cine, sau ce s-a intamplat, ideea ii ca nu stiu cum sa il recuperez, am primit un e-mail cum, ca contul a fost hack-uit, furat, spart, futut... i-am dat locked, am primit ceva pasi de urmat, am scanat pc-ul, am schimbat parolele..etc, si le-am scris e-mail inapoi, nici pana azi nu am primit un reply, o rezolvare, ceva...

Ce sa fac? A mai patit cineva asta?

Link to comment
Share on other sites

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2347-qdfn-4366#credit-card

Sa mentionezi ce zice aici, in ticket, iar daca nu iti raspunde nimeni in 5 zile, mai fa unul. Daca cardul cu care ai cumparat de pe steam e legit, iti recuperezi contul fara probleme.

Era bine daca aveai macar un joc activat cu cd-key. Cand iti recuperezi contul, cumpara un joc ieftin activabil pe Steam si pastreaza cd-keyul dupa ce il activezi.

L.E.: Am uitat sa iti spun, dureaza vreo 5 zile pana iti verifica ei cardul, probabil de aia nu ti-a raspuns nimeni pana acum. Si daca aveai SG activat, ai e-mailul compromis 100%, deci schimba parola.

Edited by Coco93
Link to comment
Share on other sites

Nu e obligatoriu sa ai cd-key de la vreun joc cumparat. O poveste cu cat mai multe detalii despre cont ajuta foarte mult. Eu am patit-o si am detaliat tot inclusiv cardul cu care am cumparat jocurile si mi-a fost returnat contul. Probabil ca si in cazul de fata am avut ceva pe pc de au reusit sa imi fure contul. Ar trebui sa iti raspunda aia in maxim o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...