Jump to content
cosminnnn

Cum s-a ars un tip pe [url]www.triburile.ro[/url]

Recommended Posts

:o:lol: 8)

Poate ca nu stiati chestia asta dar este interesanta si merita discutat pe tema asta:

Cum s-a ars un tip pe www.triburile.ro

Triburile.ro este un joc multiplayer ca si bitefight,de asemenea!

Un tip, pe care il cunosc, era dornic sa aiba mai multe puncte si a incercat o faza:

S-a pus pe spart conturi la triburi! Si poate va intrebati cum se poate? Nu in sensul adevarat al cuvantului SPART dar un fel de:

De exemplu era contul "sorysteaua" el intra intr-o casuta noua de internet si tasta la login "sorysteaua" si parol(dupa ce credea el ca se potriveste): "steaua"! Si a mers. Contul a avut cam 13000 de puncte si a fost adus la 116 puncte prin simplu fapt ca cei care il cunosteau pe cel care aveau contul, cand au vazut ca nu mai era al lui, l-au rupt(atacat). Si uite asa s-a intamplat cu vreo 10 conturi BUNE de pe triburile.ro ... Dar va intrebati de ce am zis ca acel tip s-a ars!?

Ei bine pe forumul paginii aparuse o problema HACKING PE TRIBURILE!!! Apoi Administratorul paginii a vazut ip-ul tipului si acum el nu mai are voie pe oagina! IP BANNED!!! Este o chestie foarte tare, NU??? :idea: :!: :?: :shock: :D :twisted:

Link to comment
Share on other sites

I-am furat telefonu la unu` si i-am lasat buletinu meu .

Ba si sa vedeti dupa 2 zile o venit la mine acasa,al dracu m-o gasit.

Cam asa e ,ce ai povestit tu .

Daca baiatu era behind proxies , si administratorul facea o mica ancheta si dadea de el poate era un pic interesant.

Link to comment
Share on other sites

lol , e al doilea post care il vad deschis de aceeasi persoana doar ca are mai multe conturi :)) damn lamer dute de aici cu triburile tale :) pe triburile.ro un cont "tare" cum zici tu e deabia 1 mil de puncte, deci 200 de sate , 1 an de joaca :) asta ca sa stii si tu :)

Link to comment
Share on other sites

I-am furat telefonu la unu` si i-am lasat buletinu meu .

Ba si sa vedeti dupa 2 zile o venit la mine acasa,al dracu m-o gasit.

Stii ca s-a intamplat cam acu o luna? unu a fost la o baba sub un pretext oarecare (gaze, pensie, nu mai stiu) si a reusit sa-i fure niste bani. In schimb si-a uitat buletinul pe acolo. S-a intors la baba si s-au certat de mama focului ca nu dorea nici in ruptul capului sa-i dea toti banii inapoi in locul buletinului. Asa ca a plecat din nou nervos. Baba a chemat politia.

Pan la urma ce treaba are cu programe h4ck? Mi se parea mai nimerit la offtopic ca maine sigur e la trash.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi

dejeaba ... fiecare pc are un uniq id ... eu am bushit 40 de conturi de triburile ... nu miau luat ip dar s'au prins ca eram eu si mi'au inchis si contul meu ... noroc ca le'am sters pe celalalte deci mai mare paguba lor :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...