Jump to content
z4rk.

[TUTORIAL] RooT pentru FlooD / Scan Gratis

Recommended Posts

Fiindca un singur tutorial bun pentru asa ceva am gasit pe acest forum, am decis sa fac eu unul mai detaliat care inca merge. Aveti nevoie de:

- Cont pe Koding | Say goodbye to your localhost and code in the cloud.

- Script pentru flood: http://andreyesl.16mb.com/esl.pl

- O victima pe care sa o floodati

Sa incepem:

1. Ne facem cont pe Koding | Say goodbye to your localhost and code in the cloud. . Nu explic prea multe:

ne_facem_cont.png

2. Intram pe Script pentru flood si selectam tot textul din pagina.

script_de_flood.png

3. Il copiem (CTRL + C) si ii dam paste in Notepad (CTRL + V). Apoi il salvam pe Desktop sau in orice alta parte ca esl.pl , ca in imaginea urmatoare:

salvam_scriptul_de_flood.png

4. Il tragem cu Mouse-ul in ROOT, langa celelalte fisiere si foldere, ca si in poza aceasta:

tragem_si_incepem_atac.png

5. Pentru a incepe un atac (flood) vom scrie in Terminal:

perl esl.pl IP PORT DURATA

Eexmplu:

perl esl.pl 89.39.22.16 0 0

Atacul a inceput, iar victima va ramane fara net in 10-60 secunde.

Daca victima are o conexiune foarte buna la internet ( 1GBps ) fiti siguri ca nu va pica

Daca portul este 0, va ataca toate porturile deschise.

Daca timpul este 0, va transmite atacul pe o durata nelimitata de timp, pana cand veti opri manual acest atac. Pentru a opri atacul folositi combinatia de taste CTRL + C .

PS: Tutorialul este facut in scop educativ. Nu ma intereseaza ca va adunati 4-5 pe skype si va dati flood intre voi.

Am incercat doar sa va ofer gratis ceva pentru care unii din voi platesc 10-15 euro.

Sursa: Romanian Hacking Forums • Index page

Edited by z4rk.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am incercat doar sa va ofer gratis ceva pentru care unii din voi platesc 10-15 euro.

Nu ai gasit ceva de genu' (Defapt exista,tot ce ai facut e un leeching pointless ) pentru ca nimeni nu se ocupa de copilarisme de genu'.

"Sursa: Reclamadecacat.com"

Si-a gasit generatia metin preocupare.

PS: Nu mai va bateti joc de vps-urile de la koding, unii lucreaza pe ele si sunt mai mult ca sigur ca o sa se implementeze o metoda de filtrare a tampitilor

Link to comment
Share on other sites

Ca utilizator nou pe aceasta comunitate am cateva intrebari pentru autorii acestui topic.

1) Ce rezolvati daca utilizati atacuri de tip DDoS

2) Care este scopul vostru.

3) Care este satisfactia personala pentru o reusita care nici macar nu este a voastra

4) Voi stiti macar putina programare ca vad ca toti modifica scripturi, dar nimeni nu creeaza unul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...