Jump to content
Cifre

Ofer ajutor persoanelor care au o problema serioasa cu abuzul de substante ilegale

Recommended Posts

In primul rand vreau sa imi cer scuze direct tuturor membriilor carora mi-au oferit o sansa cu proiectul pe care am planuit sa il dezvolt cu ceva timp in urma inainte sa dispar pentru o perioada de pe rst.

Vreau sa incep prin a va saluta, si vreau sa specific ca motivul pentru care fac asta este unul personal, despre care o sa vorbesc in mai multe detalii pe parcurs. Momentan pot oferii ajutor numai persoanelor stabilite in londra care au o problema serioasa cu substantele ilegale, oricare ar fi ele. Ajutorul pe care pot sa il ofer depinde de cat de grava este problema. Pot oferi de la inscrieri gratuite la diferite institutii de terapie in grup, la vizite regulare la diferite instituti care se ocupa cu persoanele care abuzeaza diferite substante, si nu in ultimu rand pot ajuta cu trimiteri rapide la diferite programe care se ocupa cu tratarea dependentei de droguri si tratament.

Cum am spus mai sus motivul pentru care fac asta este unul personal, dat fiind faptul ca scriu acest subiect din spital unde sunt tratat pentru diferite probleme de sanatate dupa o lunga perioada de reabilitare in care am avut contanct cu foarte multe persoane specializate in acesta problema. Problema fiind una foarte mare cel putin in cazul meu, incepand la varsta de 15 respectiv acum 4 ani, in care am abuzat de la iarba si la alcol pana la o dependenta extrema de heroina si crack care a durat mai mult de 3 ani in care am luat parte in mai multe programe de reabilitare de la tratament pe baza de metadona si sedinte de terapie la care am fost inscris nu numai pentru droguri dar si pentru probleme emotionale cauzate de droguri si probleme in familie care mi-au lasat destule urme de cutit pe tot corpul si o tentativa de sinucidere cu un pistol si alte tentative de omor (in toate 3 cazurile acuzatiile au fost retrase dupa o perioada) care mi-au patat identitatea destul de mult, si din care am invatat o lectie foarte serioasa.

Persoanele interesate pot sa ma contacteze direct s-au pot lua contact cu mine la diferite institutii localizate in londra (AddAction, Junktion si Narcotics Anonymous).

Edited by Cifre
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...