Jump to content
manager2

In legatura cu un script

Recommended Posts

Redcore,nu inteleg de va dati asa smecheri.

Nu eu am deschis topicul sa cer.

Tu crezi ca tot ce vezi este gratis.

Ti se pare ca scriptul care ti l-am aratat este AVS 

Tot ce ai dat tu este o amarata de tema,praf din 2010.

Tu astepti sa ma influentezi sa iti dau scriptul gratis.

Din pacate esti mai milog ca mine,baiatule !

Nu ai de unde sa stii ce site-uri am eu de imi spui ca nu merge bine,ba din contra !

Ti-ai dorii site-urile mele.

Daca te uiti bine,am scris ca teme dau gratis !

Omul a cerut script complet,ia dai scriptul complet,ce nu ai bani ?

Eu nu stiu cum tea crescut mata (cred ca in cap) de injuri pe toate topicurile,ii faci pe toti milogi,faci off topic si te dai tu mare programator.

Pai daca te dai,ia pune tema pe un site sa vedem daca stii sa pui asa ceva.

Iti spun ceva,las-o balta ca nu ai banii sa cumperi un script.

Si sa stii ca am si AVS (varianta noua) de 100 euro,insa nu mai dau detalii la oameni ca tine.

Edited by yooproject
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, yooproject said:

Redcore,nu inteleg de va dati asa smecheri.

Nu eu am deschis topicul sa cer.

Tu crezi ca tot ce vezi este gratis.

Ti se pare ca scriptul care ti l-am aratat este AVS 

Tot ce ai dat tu este o amarata de tema,praf din 2010.

Tu astepti sa ma influentezi sa iti dau scriptul gratis.

Din pacate esti mai milog ca mine,baiatule !

Nu ai de unde sa stii ce site-uri am eu de imi spui ca nu merge bine,ba din contra !

Ti-ai dorii site-urile mele.

Daca te uiti bine,am scris ca teme dau gratis !

Omul a cerut script complet,ia dai scriptul complet,ce nu ai bani ?

Eu nu stiu cum tea crescut mata (cred ca in cap) de injuri pe toate topicurile,ii faci pe toti milogi,faci off topic si te dai tu mare programator.

Pai daca te dai,ia pune tema pe un site sa vedem daca stii sa pui asa ceva.

Iti spun ceva,las-o balta ca nu ai banii sa cumperi un script.

Si sa stii ca am si AVS (varianta noua) de 100 euro,insa nu mai dau detalii la oameni ca tine.

De ce scrii in versuri,esti bacovia?Mancamiai cucu.Esti smecher ca faci 100 euro?Eu fac atat in 2 ore si nu ma laud.SCLAVULE.Toti sunteti smecheri pe internet,in viata reala sunteti niste cacati timizi care traiesc de pe urma parintilor.sunt satul de voi.

Edited by DrMengele
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DrMengele said:

Dce scrii in versuri,esti oa?Mancacamiai cucsti smechevar ca faci 1o?Eu faccat atat in 2 ore si nu mabanij laud.SCLAVULE.Toti sunteti smecheri pe internet,in viata reala sunteti niste cacati timizi care traiesc de pe urma parintilor.sunt satul de voi.

Normal ca castig 100 de euro mai repede. Am dat doar exemple,insa ce sa stie un retard.

Si nu traiesc pe banij parintilor,domnule ******.

Sunteti niste ratati amandoi,dece naiba nu va sanctioneaza adminul.

In primul rand am postat 2 randuri si nici nu stiti cat ii ceream baiatului.

Unde vezi ca am cerut bani de ma faci milog,traiesti cu mine sa vezi asta ?

Eu omului ii ceream banii pe script nu sa imi asigure venitul pe 200 ani.

Si normal il instalam gratis si il ofeream la jumate.

Dar oferiti-l voi in plm gratis !

Cer adminului sa stearga tot caci m-am saturat de nebunii astia' doi !

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, redcoder said:

http://uploaded.net/file/8otkw287/vdr0p.A.WP.T.N.v1.1.rar

 

Ce zici tu acolo? Eu pentru 20 de dolari nici nu ma ridic din pat, tu pentru 20 de dolari faci tradeuri, avutule, prea mirificule, bogatie concentrata tu esti?

 

Slab.

 

De 4 saptamani incoace vad aceeasi oameni, care au 2 ipostaze.

- Romanu e fraer si lucra pe gratis, programator indian

- Romanu e prost si nu vrea sa dea ceva de pe torente pe gratis

 

Nu stiu care e problema voastra de va luati in gura pe toate topicurile de cacat cand vrea cineva sa faca $5 - $10, toti sunteti guru in programare si insultat

 

Si @DrMengele si tu intri aici, va luati de un amarat ca vrea sa faca un ban

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, redcoder said:

 

Defineste-mi prostia, tu esti reper? Tu, fiind nascut in 95? Nebuni voi astia din 95, interlopi de carton.

 

Oricati ani ai tu, oricat o sa traiesti in viata ta mizerabila, poti trai cu gandul ca la 21 de ani ai mei am facut mai mult decat o sa faca un parazit ca tine.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, redcoder said:

Ce detalii sa-mi mai dai tinand cont ca tu nu stii sa faci diferenta intre un script si o tema ? Cum sa vinzi o tema de wordpress, facuta de altii, serios, cum? Ce ti-am dat eu e inferior cu 1 versiune fata de ceea ce e pe siteul oferit de tine, deci nu ma prind daca prostia ta este ereditara sau ai capatat-o din mers, tu nu ai bazele limbii romane dar scrii texte eminesciene, da, din greseala am facut o gaurica: vrei sa-ti spun in cine sau tragi singur concluzia?

 

Pai copilas incult ce nu stie sa formuleze o fraza, candva aici se vindeau chestii originale si private, tu vinzi o bucata din ceea ce ofera Google? Vai de tine milogule, vai de tine.

Odata ce eu am dat bani pe o tema scriptul imi apartine si pot sa-l vand cu cat vreau eu.

Eu cred ca nu stii sa faci diferenta dintr-un script si o teme.

9 minutes ago, redcoder said:

M-am oprit la "fraer"

Zici ca sunt analfabet,tocmai ai scris fraer in loc de fraier.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, yooproject said:

Odata ce eu am dat bani pe o tema scriptul imi apartine si pot sa-l vand cu cat vreau eu.

Eu cred ca nu stii sa faci diferenta dintr-un script si o teme.

Zici ca sunt analfabet,tocmai ai scris fraer in loc de fraier.

Aici gresesti,cumperi tema,nu si drepturile de autor,tema apartine creatorului.Nu ai voie sa o vinzi,asta e infractiune,incalcarea drepturilor de autor.

Daca cineva isi pune mintea cu tine,te fute foate usor in instanta,si scoate bani frumosi de pe curul tau.

Edited by DrMengele
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, yooproject said:

Drmengele Pff,decat sa o dai gratis.

Oricum aici ai avut dreptate.

 

Acum cine e mai roman? Tu ca vinzi munca altuia? Sau noi care incercam sa iti spunem ca nu e bine ce faci?Daca nu ar exista pirateria,veniturile mele ar creste cu 200%,de asta sunt asa agresiv.Dezvolt module pentru opencart.

Edited by DrMengele
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, redcoder said:

Nu zic ca esti analfabet, esti un analfabet ce nu stie bazele limbii romane si ce nu s-a prins ca am citat din Robert1995, marele programator web de a facut la 21 de ani ce nu am facut eu pana acum, stii ce-i misto? La 21 de ani aveam deja 4 ani de cand lucram cu frameworkurile, tu in 2016 inca lucrezi cu left, join? Sau hai sa o luam altfel, tu la 21 de ani, tu fiind peste mine dupa spusele tale, tu la 21 de ani te lupti cu un array penibil?

 

Hai ma mari programatori si combinatori astept sa fiu pus la punct, sunt peste voi din toate punctele de vedere, eu cand aveam 21 de ani aveam deja 5 ani de munca ca programator web, eu la 21 de ani aveam siteuri ce serveau continut pentru cel putin 10.000 vizitatori zilnic, eu la 21 de ani minam btc prin aproximativ 3000 jucatori prin siteul playzeek.com (ia zi boss, ai mai auzit de minat prin browser?), eu la 21 de ani mergeam la Tech School caci vorba aia, pasiunile se aduna, continuu? Ti-as da cv dar nu prea ai tu timp de lectura, vorba aia, esti programator web important.

 

Ai dreptate, te las sa crezi ca esti mai bun decat mine, daca asta te face sa te simti mai bine si sa dormi noaptea, eu lafel de bine stiu ca esti un parlit care n-are idee ce fac eu, lafel cum sunt eu un partlit din perspectiva ta, care nu are idee ce faci tu, asa ca hai luam ruleta si ne masuram mandria

 

Edit : Nu stiu de unde debitezi ca eu ma lupt cu array-uri si joinuri, dar poti abera cat vrei in lumea ta deluzionala, daca aveai cati bitcoini ziceai ca ai, repet, nu iti oboseai mainile sa te iei de fiecare amarat care e la inceput pe forum, si in cazul asta oricat de mult ti-ai dori, nu sunt eu.

Edited by Robert1995
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Drmengele,daca ma crezi am luat exemplu de la tine.

Cand am cerut scriptul filmexxx.org cati dintre voi nu mi-ati spus ca mi-l oferiti cu bani.

mi se pare naspa sa spuna cineva ca nu pot sa vand scriptul cand voi spuneti ca puteti.

Sa fim seriosi,comentati degeaba.

 

Edited by yooproject
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, redcoder said:

 

M-am convins ce faci tu in momentul in care am vazut ca te lupti cu un array: pe logica ta de programator, cate poti face? Stii de ce te consider parlit? Nu dupa cum vorbesti, nu dupa cum crezi ca m-ai pus la punct, chiar deloc: aici vorbim despre cod, vrei sa-ti arat codul meu de la inceputuri? Fix la fel arata, traiasca tie, cum sa faci un query de peste un rand? 

 

Tu inca nu ai aflat de design pattern, repository si alte chestii pe care o sa le descoperi cand o sa ai cel putin 3 ani de munca intr-un mediu corporatist, n-am idee ce faci dar nu poti face ceva senzational tinand cont ca esti limitat dpdv algoritmic.

 

Da, hai pe skype sa ne masuram pula fara sa facem spam pe forum, poti sa-mi dai PM cu id-ul tau si te las pe tine sa incepi

 

Edit : Daca ai prea multe NDA-uri in care te afunzi, nu e problema, te inteleg daca altceva nu ai de aratat.

Daca vrei sa bagi replici ca nu inteleg ce faci, lafel de bine.

Poti sa fii cat de smecher vrei, poti spune tot felul de cacaturi gen repository, design patterns si alte lucruri care sunt subiecte demult trecute pentru mine.

 

Inca n-am primit PM

Edited by Robert1995
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, redcoder said:

Scuze, nu ma poponaresc si nu vreau sa fiu pus la punct, dar daca vrei suport tehnic pe skype atunci pot sa-ti fac o factura caci stii ce-i misto? Eu sunt calificat si pot sa tai facturi, nu ma bazez pe sisteme de bannere si combinatii ieftine.  In 2011 cand tu erai basic, fix in acel an eu ma ocupam de mobilpay.ro din cate imi amintesc, ori mobilpay.ro ori oneunderground.com, asta cand tu cereai tutoriale HTML/CSS in limba romana.

 

Si eu poti sa-ti tai facturi, asta e argumentul tau ? Ai lucrat cu mobilpay ? vai la ce cacat de API pentru plati avea/are, nici nu ma mir

 

In 2011 nu stiu ce tutoriale ceream, asta e argumentul tau ? Esti efectiv prea deluzional, preferi sa vorbim pe topic ore in sir pana te simti bine cu raspunsul tau inloc sa vii 15 minute pe skype sa iti arat ca esti de parlit sau poate imi areti tu mie cat sunt eu de partlit, dar esti prea fricos, activist de tastatura care doar face scandal cat e de mare, dar cand vine vorba sa arate cine e, cam greu, nu ?

Edited by Robert1995
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, redcoder said:

Apartine de Netopia, tot grupul apartinand de Antonio Eram, da, au fost penibili si apiul lor este inferior DAR pana in momentul in care s-a decis reorganizarea si in momentul in care i-am luat la misto vazand un fisier .pdf cu documentatia api-ului, ceea ce este acum pe mobilpay.ro este a doua versiune de site din cate imi amintesc, ceea ce au facut ei, programatorii lor din NY.

 

Erau alte mizerii la mijloc, am impresia ca se vrea sa se stagneze cu acel site, nu stiu de ce, ma rog, trecem peste si ne intoarcem la api: cateva zeci de mii de romani il folosesc si l-au inteles, e de cacat ca nu l-ai inteles?

 

Sunt activist, sunt fricos, sunt ce vrei tu, constientizezi ca tu acum 4 ani cereai ajutor, cand eu il ofeream? Nu imi zicea clientul cand sa intru pe skype si imi faceam programul si imi zice un kinder de cere tutoriale HTML/CSS si imi sufera de limba romana si prea inteligenta, dar se lupta cu un array, limba romana si cu niste termeni ce a recunoscut ca-ti sunt superiori. Asta e argumentul meu, cand tu vroiai sa inveti eu eram deja invatat, intelegi tu sau iti caut un tutorial in limba romana?

 

In 4 ani se schimba multe, daca nu realizezi lucrul asta, ai o mica problema.

Nu am spus ca n-am inteles API-ul, am spus ca e de cacat, aici iar ai interpretat gresit, vezi, problema e modul tau de gandire si perspectiva ta, daca vrei sa ti-o schimbi si sa fii iar omul care ajuta inloc sa-si dea cu egoul in toti "noobleti" inloc sa ii ajute sa invete ceva, m-as bucura enorm, chiar daca probabil nu merita ajutorul tau, sigur nu merita sa-ti "pierzi" timpul sa ii iei la 11 metri.

 

P.S : Linkul ala de ad.fly cu Metin 2 hack iti plateste tigarile ? stai linistit, n-am dat click, nu o sa-ti pun 1/1000 clickuri pentru un pachet

 

In legatura cu git, eu foloseam turtoise SVN in 2011, in 2014 foloseam deja GIT daca tin bine minte, daca sunt prost pentru ca am inceput doar atunci cu GIT asta e, nu toti suntem straluciti ca tine in teorie.

Edited by Robert1995
Link to comment
Share on other sites

Just now, redcoder said:

Daca API e de cacat de ce e folosit de top10 siteuri din Romania? Sunt zeci de mii de alte servicii.

 

O sa dau in toti ruptii ce merita: daca oferea scriptul gratuit avea si un like, dar cand vad ca cere bani pe munca altora atunci mars la cacat. O sa ajut orice persoana ce STIE sa expuna o problema ASTFEL:

- Am facut X Y Z

- Cred ca am gresit AICI

- Codul meu este ACESTA

- Ma puteti ajuta va rog cu o idee ? Nu cu o rezolvare, nu vreau sa imi scrieti codul ci vreau o idee.

 

Expune tu asa problema si ai cuvantul meu de onoare ca daca stiu si am timp, te ajut, dar tu cand iti bati joc de munca altor programatori atunci ma enervez: ori banii se duc la respectivul, ori nu se duc nicaieri.

 

Ai dreptate, in 4 ani se schimba multe, dar repet: tu cand invatai eu eram deja invatat si nu, nu intelege gresit, tu cand invatai bazele eu deja eram platit pt a activa, stai linisit ca nimeni nu stagneaza in domeniu altfel n-ai cum sa activezi: in acesti 4 ani s-au schimbat mentalitati si am adunat experienta teoretica si practica si stiti de ce? Ca am stiut sa expun problema, ca am gandit logic si ca nu am vrut o REZOLVARE sub forma de cod ci o SOLUTIE teoretica.

 

Sunteti seriosi? In 2000 pe #rowarez se distribuia orice script, orice melodie, orice cacat si voi in 2016 inca cereti bani PE MUNCA ALTORA ?

 

lumea foloseste API-ul nu pentru ca e puternic, ci pentru ca are autoritate si oameni au incredere in interfata aia, aici lafel, un argument prost. Plus Mobilpay e folosit pentru ca e sustinut de Garanti Bank si e foarte convenabil la inceput.

 

---

 

Nu poti spune ca isi batea joc de munca altor programatori, ala e la inceput, ce naiba vrei de la el ? Poate ii instala scriptul ii lua $5 - $10 apoi ii facea customizari ii instala pluginuri si facea si el un ban, dar pe tine te roade ca face si el un ban cinstit in loc sa o frece pe banca si sa sparga seminte.

 

Aici ai o mare problema, pentru ca tu nu vinzi cod pe internet, sau cel putin inca nu ai inteles asta.

 

Daca cineva nu vrea sa plateasca ceva, o sa pirateze, daca vrea sa-ti plateasca scriptul o sa o faca, si toti care vand pe internet stiu asta, de aia cand vinzi soft-ul te asiguri ca update-urile si suportul fac sa merite bani platiti pe script, nu scriptul in sine, aici e o intreaga teorie.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...