Jump to content
MoiseSebastian

Salariu ?

Recommended Posts

@tqcsu: Iti inteleg ironia legata de greseala mea gramaticala; Ceea ce nu inteleg e de ce duci discutia in alta parte? In postul la care faceam eu referire, tu chestionai importanta unui loc de munca stabil.

Fac freelancing si am si un job full time; Diferenta consta in work ethic; Cunostintele le poti asimila indiferent de mediul in care esti. Performanta o faci si de-acasa si de la birou, important e sa vrei.

Modul in care ai prezentat problema suna ca si cum: "Poi de ce sa lucrez pentru X cand pot lucra pe cont propriu si sa fiu mai BOGAT?". Poi daca lucrezi pentru X ai timp mai mult sa te dezvolti la nivel profesional, fara sa-ti bati capul cu management stuff si client interaction.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Am o intrebare @tqcu si anume: ai firma si daca da, cu cati angajati?

EDIT: @tqcsu Nu, vroiam doar sa-ti explic ca alegerea de a lucra pentru tine nu este mereu cea mai buna. Acum nu mai incerca sa-mi explici, ca oricum ai mintea odihnita. Si te rog, nu-mi da reply la post.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

De ce divagati de la subiect si incepeti sa va "atacati in conceptii "

Subiectul de fata este salariul after school.

Freelancing sau la patron sunt, pentru Romania 2 subiecte tabu. Patronu are neste pile, neste relatii, iar tu ca freelancing rupi forumurile si tot ce inseamna freelancing sa gasesti proiecte mai usoaare si mai banoase. Cert este ca in momentul in care toata lumea cauta eftin, majoritatea migreaza catre babuinii din India, Pakistan si orice alta tara colorata cu conexiune la net dial-up.

Eu va incurajez sa procedati in felul urmator job+freelancing, pt ca proiectele freelancing nu curg ca apa la robinet, si de bine de rau aveti un venit stabil.

Daca vreunu pleaca la freelancing fara sa fie bun intr-un domeniu.. Ex: "Desenat linii paralele", duceti-va toti la patron.

Noi ca natie nu o sa fim never precum tigani;) Noi suntem invidiosi, barfitori si lenesi.

Nu e o regula generala dar, in toate institutiile in care o sa aveti treaba o sa vedeti astfel de subiecti. Fac pariu cu cine doreste, ca inclusiv aici pe forum nu se aduna 20 de insi sa lucreze pentru o cauza, benevola sau remunerata. Cati dintre voi fac voluntariat in ideea de a ajutat pe cineva? Bine probabil cei care mai spun 1-2 chesti [informatii] pe forum, dar sigur si aceea sunt rezervati, in ideea in care toti ne furam presu de sub picioare.

Asta-i sistemu cu asta defilam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...