Jump to content

hades

Active Members
  • Posts

    1494
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    15

Everything posted by hades

  1. Nu stiu de ce, dar nu imi inspira seriozitate. Inca o prostie piramidala, cum spune ElChief.
  2. e107? Astea-s vulnerabile rau.
  3. Cum ar fi sa citesti si posturile anterioare?
  4. Doar ca si o observatie: Scoate iconitele alea de la CS. Dau impresia de ieftin. Si cumpara un domeniu. .tk-urile astea mi se par penibile.
  5. @Ardid: Portal. Dar e modificata de mine.
  6. @Gecko: Acelasi lucru il urmaream si eu, tinand cont ca pun accentul pe content.
  7. @3voLuT1oN: Multumesc. Lucrez la asta.
  8. hades

    Hacked Foods

    4 cafele fara lapte in fiecare zi. Lucky Strike si cola.
  9. stab-urile astea din 2012 is al dracu. ;d
  10. Incercarea aia de "meniu"? Hehe. Vreau sa renunt la ea si la meniul din dreapta, sa fac doar unul serios sub logo.
  11. Bun. http://www.stirit.ro asta e adresa. Astept pareri pertinente si critici argumentate.
  12. Lasa Havij-ul c-ajungi ca si Anonymous Romania. Ma rog, daca nu cumva ai versiunea platita si iti tragi un proxy; Si nici asa nu e prea sigur. Ia un RDP si fa-ti treburile de-acolo.
  13. @M2G: Bine spui tu ce spui acolo, dar, haide sa privesti doar putin problema altfel: Ce te faci cand, majoritatea (care conform democratiei, 'castiga') e formata din persoane care se vand ca sclavi pe 4 ani in schimbul a 3 sarmale si un pahar cu bere rasuflata? Solidaritatea o lipsit atunci cand au iesit unii in P-ta Universitatii. Au fost o mana de oameni care au incercat sa isi exprime frustrarile, restu, s-au resemnat la ideea ca: 'daca ies si eu, nu se rezolva nimic, ca-s doar unu'. Acolo trebuie solidaritate. La vot, anulati-va buletinele! Cum spunea G. Carlin cu privire la alegeri: Toate optiunile sunt de rahat? Evident, pentru ca: 'Garbage in, garbage out'. Astia pe care trebuie noi sa ii alegem sunt produsul societatii comuniste, indoctrinati de cei mai batrani si tot asa. Uitati-va in jur, pe internet, pe strada si imaginati-va ca din generatia noastra, copiii nostri vor trebui sa isi aleaga asa-zisi 'lideri'. Mi-e frica de viitor.
  14. Ajungem ca-n Corea. Acolo aia is urmariti pe anumite keyword-uri. Daca ai ghinionu sa nimeresti intr-o propozitie cuvantul "omor" alaturi de "presedinte" intra baietii veseli peste tine in casa.
  15. Legea asta e in vigoare de mult timp. Cam de un an, cel putin. Era sub alt nume, dar in mare acelasi lucru il urmarea.
  16. S-a trezit Ellimist duminica dimineata si a hotarat sa se bage in seama pe gratis. Nu am spus ca Google == Internet. Cineva zicea ca astora le lipseste un music player, iar eu am dat o explicatie. Pentru logica asta ai 4. Stai jos, esti corigent.
  17. Daca bine stiu, Google are un music player. Ii spune Google Play, dar deocamdata e disponibil doar in US.
  18. Google a cumparat Meebo pentru ca doreste sa resusciteze Google+. Atat.
  19. Ai tras blogul pentru a face bani, mai mult ca sigur. Oricum, nisa de IT e suprasaturata. Trebuie sa sti sa te impui ca sa ai un oarece succes. Ca editor singur, ma indoiesc ca o sa faci fata. Ar merge un design mai "tehnologic". Ce sa zic. 'Succesuri' multe.
  20. Merge. Nu o sa fie nimic dubios ca in loguri cineva face ssh in prostie.
  21. Glumesti? Tu chiar intrebi daca e vreo problema? Cum satan sa nu fie o problema cand tu faci bruteforce cu banda lor prin cine stie ce servere. Si, dupa cum spunea si tex, asta nu e "invatat de linux". Toti faceti asa si prin asta demonstrati ca nu stiti ce face defapt "ssh-scan"-ul ala si ce implica bruteforce-ul asta penibil de pe calculatoarele personale. Spor la scanat. L-am prins -> root:pula:ip
  22. hades

    Sycs.ro

    Se incarca ca naiba. Iar de agregatoare e plina lumea. O sa te imbogatesti asa.
  23. Mai functioneaza bruteforce in 2012? Defapt, cu ce e mai bun asta ca alea "clasice"? Pana una alta ma gandesc ca pass_file-ul e ceea ce conteaza. Just sayin.
×
×
  • Create New...