Jump to content
Mypass2007

Ajutor in C++ :)

Recommended Posts

deobicei munca e sa faci sa iti recunoasca. Mai degraba spune ce versiune ai, ce sa faci sa mearga, nu de alta dar solutia pare destul de eleganta sa o ignori.

Desi... nu mai tin minte daca nu cumva era si altceva de deschis procese... un explorer.exe cu parametru html

Link to comment
Share on other sites

Dragi concetateni si stimata audienta...

C++ e UNUL SINGUR. Nu exista mai multe cplusplus-uri! Si ca sa mai aflati ceva: C++ e un limbaj. Cum romana pe care o vorbim e una, asa e si C++ unul singur. Desigur, mai pot exista si "dialecte" ale C++, cum mai exista si aromana, si moldoveneasca etc. Insa alea sunt ale versiuni ale aceluiasi limbaj.

Sunt mai multe IMPLEMENTARI are limbajului. Nu poti sa zici ca ai C++ 3.0, cand nu exista nici 1.0, nici 2.0, nici 3.14159267. E acelasi limbaj, care insa e implementat de un COMPILATOR produs de o firma, persoana etc. COMPILATORUL respectiv e la versiunea 3.0.

Diferenta dintre C++ si Dev-C++ e ca sunt doua chestii total diferite.

1. Ce e C++? Citeste mai sus.

2. Dev-C++ e un IDE (google it) pentru C++, in Windows. Foloseste compilatorul GNU (gcc, g++, google it), portat pentru Windows prin MinGW (google it).

Link to comment
Share on other sites

Cred ca m-am mai lamurit putin ... dar acum revin la intrebarea mea:

Cum pot face un program ( pe Turbo C++ Version 3.0 => acum e mai bine Grunt?:P ) ca atunci cand il rulez sa ma trimita pe o anumita pagina de web?

P.S.: Grunt ms pt lamurire :)

scrie codu de mai sus in dev c++

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...