Jump to content
ghostbuster

problema ebay

Recommended Posts

Buna ziua, am vandut un pumnal vechi pe ebay din 1924, dar in poza ce am puso era in stare mai buna decat cand lam trimis la cumparator.. putin ruginit si zgariat pe spate.. spatele nu apare in poza, iar in anunt scrie ca nu accept returnari... el acuma vrea banii inapoi sau sa scad pretul, daca nu , a zis ca o sa deschida cazul pe ebay sa-si primeasca banii inapoi.

Are cineva idee ce se poate intampla daca nu ii dau banii inapoi sau scad din pret?, in poza nu apare partea zgariata iar lama ruginita pot sa zic ca a fost de la transport. din moment ce scrie in anunt ca nu accept returnari o sa am probleme?(scuzati limbajul gramatical, dar sunt in alta tara :))

Link to comment
Share on other sites

In caz ca deschide caz, ebay-ul ii va da banii inapoi si ti-i va trage tie din PayPal. Daca nu ii ai pe PayPal vei ajunge cu balanta negativa si in final tot ii vei scoate din buzunar.

 

Fa-i reducere omului si nu mai da tepe!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Daca tu te-ai fi aflat la celalalt capat al tranzactiei acum ai fi tipat pe aici ca din gura de sarpe ca ai fost tepuit si sa iti dam sfaturi cum sa nu ramai pagubit. Nu e vina cumparatorului ca nu primeste exact ce a comandat (dintr-un motiv sau altul) ci doar a ta. So.. ce ar fi daca ai sparge stereotipul roman de a da tepe si odata in viata iti asumi rensposabilitatea pentru faptele comise de tine? Faptul ca i-ai cheltuit deja e doar problema ta. Grow a fucking pair!

 

Closed

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...