Jump to content
sawyer

Salvia Divinorum

Recommended Posts

Prin acest post nu vreau sa promoves sub nici o forma consumul/detinerea Salviei Divinorum, nici promovarea vreunui smart-shop sau ceva.

Voiam sa va intreb, ce parere aveti despre acest "drog" care dupa cate m`am informat este cea mai halucinogena planta de pe pamant, pe deasupra este legala in Romania. ( in unele state din USA si alte tari este ilegala ).

Eu personal n`am incercat si nu voi incerca dar am ramas uimit de efectele ei si faptul ca nu este ilegala la noi. Nu vreau sa fie ilegala sau doamne fereste ceva. E o planta si dupa alte resurse am aflat ca nu provoaca dependenta sau efecte negative pe termen scurt/lung.

Am ramas socat si am cazut pe jos de ras cand am vazut pe YouTube un filmulet cu un negru care a fumat cu un bong Salvia:

http://youtube.com/watch?v=jJXb7QFcK0M

Sunt foarte curios daca careva dintre voi a consumat asa ceva, sa spuna experientele care le`a trait :shock: precum si parerea voastra despre acest "drog".

Cateva informatii despre Salvia:

Inceperea efectelor : 30-180 secunde

Durata : 5-30 minute

Mahmureala : 30-60 minute

Fumand salvia sunteti condusi intr`o stare de visator constient; efect care poate fi comparat cu cel al marihuanei. Este posibil sa remarcati o schimbare a perceptiei fata de lucrurile care va inconjoara. Salvia este de asemenea folosita si pentru meditare pentru ca elibereaza mintea foarte usor.

Salvia in doze mari nu poate fi comparata cu alte plante halucinogenice cum ar fi ciupercile sau cactusii deoarece are propriile efecte unice.

Astept parerile voastre :)

Link to comment
Share on other sites

:shock:

salvia-divinorum-sauges-des-devins-sally-ethnoplants.jpg

Cine n-are droguri sa-si cumpere. Fara restrictii, fara pedepse, dar cu maxima satisfactie. Traficantii de droguri au gasit solutia la interzicerea stupefiantelor – plantele puternic halucinogene, neinterzise mai nicaieri. Doar in putine tari. Si cum Romania se aliniaza la tot felul de standarde, ce este acceptat prin Europa, devine moda si la noi. Plantele puternic halucinogene sunt permise in tara noastra. Deocamdata. Cu toate acestea, ele au totusi un regim de comercializare, ca orice plante. Sunt nevoie de avize, pentru ca intra in categoria produselor alimentare. Avizele, potrivit surselor noastre, se obtin de la Ministerul Agriculturii. O firma specializata in vanzarea unor astfel de plante a umplut internetul cu anunturi. Cu toate acestea, firma, nu numai ca nu prezinta un aviz, dar nici nu este inregistrata la Registrul Comertului.

Un grup de persoane intreprinzatoare face bani frumosi din comercializarea unor plante etnobotanice, „magice”, cum li se spune, cu puternice efecte halucinogene, ca solutie la interzicerea drogurilor. Persoanele, care fac o „echipa”, spun ca sunt reprezentanti ai societatii comerciale

Salvia Divinorum SRL (numele vine de la o planta de acest gen comercializata in toata lumea, dar si la noi, in tara, de catre aceasta firma).

Firma neinregistrata...

Firma Salvia Divino-rum isi promoveaza produsele prin intermediul portalului Neogen, unde si-a postat si site-ul de prezentare: scarabeussacer.neosite.ro. Mai ciudat este ca societatea nu apare pe lista firmelor inscrise la Registrul Comertului, desi pe link-ul catalog.neogen.ro/?cat_nl_p=show_company&idcompany=348&clid=2, „Salvia Divinorum” isi publica adresa: Timisoara, strada Soarelui numarul 5. Nici un numar de telefon. La Serviciul Clienti al Romtelecom, operatoarea ne anunta ca nu exista nici o firma Salvia Divinorum inregistrata, ci societatea Yahting Vision SRL.

...dar cu adresa

Singura posibilitate de a lua legatura cu cineva din Salvia Divinorum este internetul. Exista o casuta de e-mail, pe yahoo.fr, unde poti sa te adresezi celor care vand drogurile legale. Iata anuntul postat pe site pentru cei dornici sa „o ia razna”. „Pentru comenzi ferme si informatii (pret/cantitate/livrare/plata) trimiteti un mesaj la adresa: salviashop2007mail@yahoo.fr. In urma unui e-mail trimis de d-voastra sunteti introdus automat, in baza noastra de date cu indicativul:

Link to comment
Share on other sites

daca o pui in tigari si pastrezi filtrul de la tigari din burete nu mai are nici un efect, trebuie sa`i pui filtru de joint de carton, efectul fiind foarte mic sau deloc.

aceasta planta am aflat ca nu se fumeaza in jointuri, se fumeaza mai mult in pipe sau bonguri, cu bricheta aprinsa pe iarba in timp ce se inhaleaza, deoarece la temperatura mare de 270 grade se elimina o substanta din planta care are efect halucinogenic f puternic. se vand frunze si extras de mai multe tipuri: 5x 10x 20x 40x etc...

pentru incepatori 5x, un fum din pipa, tinut minim 20 secunde e de ajuns sa faca crize crezand ca lumea e doar un miraj :D LOL eu n`am incercat, doar din ce am citit de pe internet si pe youtube.

Link to comment
Share on other sites

Super tzava am fumat....super taareeeeee...parca iti iei zboru..etc...etc

Se merita e prea tzava parca esti in cosmos.......

Substanta activa se elibereaza doar la 250 grade celsius,(se poate cu o bricheta tortza piezo) efectul halucinogen apare la al- 5-lea joint, la uni la al 2-lea...trece cam in 45 min.

f_scan0003m_08b5db8.jpg

Link to comment
Share on other sites

am dat de unu care vinde de ceva timp pe okazii, zice ca isi face firma cu urmatorul transport care vine, cateva kile bine :)) si site si tot, deocamdata isi vinde marfa pe okazii

http://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/voidwalker.html

2.5 ron gramul de frunze ( e mai slab ) dar cica dintr`un gram faci un bong si te ia un trip cu halucinatii de mama focului

peste vreo 2 sapt a zis ca aduce si extrasuri 10x 20x 25x :)) belea omul

Link to comment
Share on other sites

pt. cine este amator numai..:

-nu cumparati planta se gaseste din belsug la noi in tara..cei care o vand ( pe okazii, pe neogen..etc) livreaza tot aceasta planta

-se gaseste in zone cu vegetatie dezvoltata(umezeala si soare) la marginea padurilor. langa lacuri..are cam in jur de 10-15 cm sau chiar mai putin, se diferentiaza prin tulpina asemanatoare cu cea de rostopasca(aia care te murdareste de galben grosutza) numai ca este verde lichidul care curge cand o rupi.Face flor albastre sau deloc(planta mascula)

-planta de sera salvia divinorum originala din olanda are o concentratie mult mai mare decat plantele autohtone.Nu se poate cultiva la noi in tara!

Cum sa obtineti o concentratie asemanatoare cu a plantei olandeze?

Luati 4 tulpine(plante cu frunze, sau mai mult de 4...) de salvie autohtona, bagatile intr-o oala sub presiune, cu capac etans, fierbeti 1 ora cele 4 plante, la 10 minute scoateti capacul si strangeti spuma formata pe care o depozitati pe o folie de staniol, dupa o ora ati adunat cateva grame de substanta pura activa(un fel de rasina neagra..), lasatio la uscat iar dupa aceia se poate fuma la pipa racita cu apa sau in combinatie cu tutun clasic aprins la 250 de grade celsius.Astfel se obtine concentratia de doua ori mai puternica ca a unei plante olandeze de sera cu component activ maxim.

Link to comment
Share on other sites

eu stiam ca la noi asa ceva nu creste sau daca creste nu e buna de nimic, la fel ca si canepa in comparatie cu maria ioana. asta de pe okazii zice ca o primeste de la cineva din olanda care tipul la randul lui o ia din mexic. cica frunzele nu sunt bune mai de nimic ci extrasele din ele care sunt de mai multe tipuri

extras 10x

extras 20x

extras 25x

extras 30x........

tipul mi`a zis care e faza cu extrasele: concentratia de la 1 gram de extras 10x = 10 grame frunze salvie.. s.a.m.d...

zi`ne puskin, cum a fost? cat te`a tinut? te`a luat repede?

Link to comment
Share on other sites

eu stiam ca la noi asa ceva nu creste sau daca creste nu e buna de nimic, la fel ca si canepa in comparatie cu maria ioana. asta de pe okazii zice ca o primeste de la cineva din olanda care tipul la randul lui o ia din mexic. cica frunzele nu sunt bune mai de nimic ci extrasele din ele care sunt de mai multe tipuri

extras 10x

extras 20x

extras 25x

extras 30x........

tipul mi`a zis care e faza cu extrasele: concentratia de la 1 gram de extras 10x = 10 grame frunze salvie.. s.a.m.d...

zi`ne puskin, cum a fost? cat te`a tinut? te`a luat repede?

4 -plante(25-30 frunze) fierte in oala sub presiune cca. 1 ora, spuma uscata pe staniol (cu feonul, nu cu bricheta sau cuptor!)cca.4-5 grame nu am cantar digital :(

-amestecat cu tutun cele cca. 4 grame fumat in 3 persoane (trebuie ars cu bricheta piezo cu flacara jet)

-dupa doua fumuri tzapene (arse cu bricheta) se tine fumu cca. 4-5 secunde te iau niste palpitatii...incepi sa ai energie..sa te agiti...si sa te caci pe tine de ras incepi sa razi fara motiv, nu mai poti sta intr-un loc, ai senzatia ca nu iti mai simti degetele de la maini, trebuie sa fugi ,daca te ridici de jos simti ca plutesti, dupa aceea incepi sa ti se para ca vezi diferite persoane..etc iti trece cam in 20 minute dupa care mai dureaza cam 40 pana iti revii de tot.

pana acum efecte adverse nu am avut decat o durere in gat cat am tras fumul si dupa 40min o tuse....ma intreb daca mai beam si o bere oare cum era???dar datorita faptului ca locuiesc la etajul 9 nu mi-am permis sa mai beau si o bere...ghhh

Link to comment
Share on other sites

super tare :D .. dar zi`ne si noua, de unde ai facut rost de planta? :)

Nu prea ma pasioneaza subiectulk am vrut doar sa vad daca e adevarat ce se spune..si este !

Am scos la imprimanta poze cu tulpina, frunze..flori etc...m-am urcat in masina si m-am dus la marginea orasului, am cautat cca. 30 minute sa aleg cele mai mari exemplare cas cam mici acuma si gata.......big deal....

Este o planta care se tine minte usor(cel putin tulpina si florile)...daca mergi des la gratare la pescuit..etc..o distingi usor dupa poza

Link to comment
Share on other sites

super tare :D .. dar zi`ne si noua, de unde ai facut rost de planta? :)

Nu prea ma pasioneaza subiectulk am vrut doar sa vad daca e adevarat ce se spune..si este !

Am scos la imprimanta poze cu tulpina, frunze..flori etc...m-am urcat in masina si m-am dus la marginea orasului, am cautat cca. 30 minute sa aleg cele mai mari exemplare cas cam mici acuma si gata.......big deal....

Este o planta care se tine minte usor(cel putin tulpina si florile)...daca mergi des la gratare la pescuit..etc..o distingi usor dupa poza

Tu vorbesti serios? :shock:

Tu stii ca noi avem narghilea la servici?

Si shefului ii place sa fumeze cu noi narghilea?

Desi nu e fumator?

Asta inseamna XSS in mod real, daca obtin o marire de salar din cauza asta dau o bere!

---

Totusi nu inteleg ceva: nu am oala cu presiune si nu stiu ce face, ai pus apa pe frunze si ai scos 4 grame de spuma? Sau ... e tutorialul pe net ca sa nu te chinui cu intrebari?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...