Jump to content
shinnok

http://hax.tor.hu/ challenges

Recommended Posts

mah, stiu ca e warmup1+solution (am trecut de lvl 1) da nus cum sa iau codu :( (mie la source nu mil arata, am dezactivat javascript si tot nu merge) cum fac sa imi arate

function a(){

thepw = 'warmup1';

thepw = thepw+'solution';

if (document.lf.pw.value==thepw) {

document.location = '/'+thepw; } else { alert('That is not correct. Please try again.');

}

}

Nu ma intereseaza parola, doar cum ajung la codu de mai sus^^?

Link to comment
Share on other sites

Da si eu am aceeasi problema...nu stiti careva cum as pute s-o rezolv? Deci in c:\jtr\passfilles\assfantasies.txt se afla parola criptata (debfKNH1AvtBo deGH9Aq./kiSY denjFRfA8kzL2 ) ...trebuie scrisa pur si simplu? sau ce?trebuie alta extensie decat .txt? Ce extensia trebuie ca sa-si dea load? Si de unde ati luat parola asta criptata? debfKNH1AvtBo deGH9Aq./kiSY denjFRfA8kzL2 As vrea niste raspunsuri daca se poate pe intelesul oricarui incepator...

Link to comment
Share on other sites

Pai am facut cum ai zis tu! Dar la fel...aceeasi problema. Uite aici ce am pus:

alexyno:debfKNH1AvtBodeGH9Aq./kiSYdenjFRfA8kzL2
La fel "No pasword hashes loaded!" Tot nu inteleg ce trebuie sa fac :((

Incep sa cred ca nu vamerge niciodata sa decriptez prin JTR. Oare alta metoda nu mai exista :-??

Edited by hunter_pass
Link to comment
Share on other sites

Si normal ca exista si alte metode, dar asta e cea mai convenabila. Ce parola? O ai deja. Ti-am zis clar ca ai combinat 2 parole.

da am vazut parola criptata este: debfKNH1AvtBo iar decripatata este all you do ...dar nu este buna parola; trebuie luat hash de pe fbi dar cum? prin ssh? da

dar cum folosesc ssh? aveti careva vreo idee?

Edited by hunter_pass
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat problema cu no hash password found aia, am decriptat hashu

"debfKNH1AvtBo deGH9Aq./kiSY denjFRfA8kzL2"

debfKNH1AvtBo=all

deGH9Aq./kiSY=you

denjFRfA8kzL2=do

all you do

Dar nu merge, am scris pe site "all you do" si zice ca nu e buna :(

Ce am facut gresit?

Link to comment
Share on other sites

Cu risculde a fi catalogat intr-un anumit grup dar cum se cauta un anumit string cu google am incercat cu " " dar nu merge si banuiesc ca trebuie sa fie prin meta sau undeva level1 sau de nu ce turorial sa folosesc pentru a invata toate comenzile google

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...