Jump to content
alexmihai77

Server Architecture Needed

Recommended Posts

3 minutes ago, alexmihai77 said:

depinde ce solutii si variante ne oferi. nu are rost sa comentam $$$$  atata timp cat nu stim ce ne oferi.daca postam doar sa ne aflam in treaba e ok inteleg.

eu nu am scris pretul oferit aici.

 

 

Orice solutie ce se mananca cu linux. Fie ea si la stadiul imaginar :))) Poti vedea profilul meu pe LinkedIn

350-420 euro/ora

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2017 at 3:13 PM, aelius said:

 

Orice solutie ce se mananca cu linux. Fie ea si la stadiul imaginar :))) Poti vedea profilul meu pe LinkedIn

350-420 euro/ora

On 2/14/2017 at 1:53 PM, aelius said:

 

Ah, "cu o ofertă medie de 313$ USD"

Salutari si o zi buna! :))) 

asd

 

Edited by alexmihai77
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, badluck said:

 

Nu stiu daca ai intrat aici sa trolezi sau sa faci un outsource de rahat, dar specificatiile enuntate sunt pentru o infrastructura ce trebuie sa duca minim 1 milion de unici pe zi.

Sa-mi fie cu iertare reticenta, insa pentru "le faci in juma de ora?:))" ti-as da un mare ban

specific romanului.....este important daca avem sau nu 1milion de unici pe zi? eu cer ceva sa ma asigur ca ma pot extinde pe viitor la momentul cand vor fi 20 de siteuri cu destul de multi unici pe zi.cred ca aelius intelege foarte bine ce am nevoie.....

 

(insa pentru "le faci in juma de ora?:))" ti-as da un mare ban) nu mai stim de gluma?

Link to comment
Share on other sites

Mai Alex, normal nu se discuta despre un tarif pe ora sau pe zi. Nu suntem la cules de cartofi si nu iti poti da seama cu exactitate daca lucrez o ora intreaga sau fac totul in 10 minute iar restul de 50 stau si beau cafea. Asa este la munca remote.

 

La chestiile de genul se face o cotatie de pret 'project based' iar cotatia de pret nu o poti face pana nu ai detalii foarte exacte ale proiectului. 

 

Ai nevoie sa urmezi niste pasi daca vrei sa faci ceva profesional:

 

- Se face o evaluare asupra necesitatilor in primul rand

- Se vine cu o propunere optima in functie de ce necesitati ai

- Se discuta necesitatile pe termen lung. Banuiesc ca nu vrei sa platesti acum pe ceva si in urmatoarele  3 luni sa fii nevoit sa mai platesti odata din cauza expansiunii.

- Se face un planning cu specificatii clare (atat tehnice cat si metodologice) asupra proiectului

- Se estimeaza timpul de executie al proiectului

- Se negociaza pretul si daca ambele parti sunt de acord, se incepe lucrul.

 

Pe bune, proiectul ala pare destul de complex. Scuza-ma ca nu gandesc ca un indian si nu lucrez cu 20 euro/ora. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...