Jump to content
madastar18

Vijelie

Recommended Posts

Ce poate face o vijelie in 10 minute, zboara acoperisul vecinului si distruge 2 garduri. Paguba 10.000lei+, era sa omoare si un om. Vecinul meu Marius era sa fie strivit de acoperisul vecinului de langa casa, noroc ca sa adapostit sub remorca agricola ca astfel era vai de el :(  chiar mi-a si zis pe strada cand m-a intalnit "ba dar Madalin asta nu iese si el deloc afara sa vada ce se intampla" :( , daca eram acasa il bagam in casa ca sa-si revina din soc, se observa in poza in fata masini si cealalta parte din acoperis, acoperisul n-a fost prins deloc, asa se intampla cand iei "mesteri pwlii" care n-au nici macar 2 clase de scoala, mesteri doar cu numele, sfat pentru cei care vor sa-si construiasca o casa ==APELATI LA O FIRMA SPECIALIZATA IN DOMENIU CU INGINER== astfel ai si garantie si calitate. Pe mine m-a prins vijelia in oras, eram cu bicicleta, am ajuns acasa caine ud, mama si era si o ploaie rece de-ti futi sanatatea, Am avut noroc si eu ca nu a zburat acoperisul peste casa mea :( , mie mi-a distrus doar o constructie metalica prinsa in sudura, ma mir si eu cum pwla mea a putut s-o darame + ca mi-a zburat si cateva tigle de pe casa. Eu am incercat sa fac masa verde dar ce pwla mea sa inteleaga vecini analfabeti, imi erbicideaza pomii pe care ii plantez sau ii mananca caprele, vecini batuti in cap, inculti, n-ai cu cine frate. In zona unde stau eu se formeaza FUIOR, odata l-am si filmat, se formase ochi de furtuna, nu degeaba incerc sa fac masa verde dar daca n-ai cu cine. In 2h am plantat 80 de pomi la 2 vecini, gropi de 50cm adancime, pomul din imagine este la mine la poarta, se vede cat de frumos lucrez. Pur informativ dupa o zi de cacat, cei care locuiti in zone cu intemperi incercati sa faceti masa verde, cand eram la scoala, proful de geografie ne spunea: daca sunt 25km patrati de masa verde in momentul cand se aproprie grindina la 1km in interiorul masei verzi, grindina dispare iar precipitatiile cresc cu 50%, lucru total adevarat.

https://postimg.org/image/lfbyntwix/

Edit: La vecinul de peste drum i-am facut semnalul la net si tv - m-am suit pe stalp, i-am zis si la alt vecin sa ne suim pe stalp sa facem si in partea lor de strada semnalul dar n-a vrut, concluzia cine-i prost sa moara prost.

Edited by madastar18
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...