Jump to content
galagan90

Nu Inteleg

Recommended Posts

Deci ,sincer sa va spun,sunt nou in lumea "hackului" si am intrat aici pentru CQKill,dupa ce am citit indelung am vazut ca nu se va face public si am tacut din gura:)Dar dupa aceea m`am gandit sa merg mai departe,de ce sa nu aflu parola colegilor mei de la Yahoo! ? Dar nici asta nu e public,dupa aceasta am cautat cateva hackuri micute,restartat calculator,flood,eventual sa stric un calculator,dar nimic,TOTUL CE AM LUAT E VIRUSAT pe site-ul acesta!!! Nu inteleg de ce ? Poate cineva sa explice ?Ne Hackuim intre noi sau ne ajutam cu diferite HACKURI ? :shock: :o:( :!:

Link to comment
Share on other sites

tocmai ti-ai raspuns singur

Nu inteleg de ce ?

trebuie sa intelegi despre ce este vorba

1.CQkiller i`l vrei ca sa ce? sa castigi un "concurs de cultura generala" fara sa ai cultura generala? asta e tot ce potzi sa faci cu el Licitatiile nu o sa le castigi orice ai face

2. Furi parolele de Yahoo! Ai idee ce e un cookie ce inseamna un hash ? NU potzi sa intrii aici fara nici un pik de cunostinte si reusesti ceva "Extraordinar"

3. Programele care le-ai luat tu si le-ai gasit virusate .. nu sunt virusate sunt doar "virusi" care ii folosesti pt a obtine acces in alt calculator iar un Antivirus asta trebuie sa faca sa ii gaseasca ;)

4. "Furatul parolei de Yahoo" este public doar ca trebuie sa intelegi intai "modus operandi" ca sa il "gasesti"

5. deci este o concluzie care de obicei se afla la sfarsitul undei "expuneri" nu la inceput

6. Nu esti in lumea "hackului" doar itzi doresti sa fii . din cati utilizatori sunt aici nu cred ca sunt mai mult de 5% in accea lume restul incearca sa invete si sa ajunga acolo

6. Intreaba-te intai ce cunstinte ai despre calculatoare networking programare dupa care incearca sa pleci de undeva de jos si sa inveti "basics-ul" Dupa ce ai sa intelegi lucrurile astea o sa poti emite pretentii pertinente pe acest forum

Acest post nu reprezinta falme ci doar niste sugestii generale care se aplica in cazul multora nu numai al lui galagan90

Link to comment
Share on other sites

priceputul la calculatoare" e cu dus intors stii sa instalezi un windows si sa dai cu o pensula din cand in cand prin unitate nu inseamna ca esti priceput la calculatoare inseamna ca esti un user normal :D (asta e parerea mea), cat despre baze in programare fie care incepe cu ce are la indemana eu de exemplu am pus prima data mana pe Basic (HC90) si de acolo qBasic , Pascal, niste C , etc...

acum o sa spun ceva ce o sa imi sara toti in cap :

Pascalul e OK ca si limbaj didactic sa te familiarizezi cu programarea

(de aia inca se preda (cred) in liceele de info in clasa 9 )

cauta pe net "Idiots guide to (si aici adaugi ce cautzi tu)"

nu e caterinca sunt niste tutoriale explicate de la 1 (de la zero la 1 treci singur citind despre diverse lucruri ce tzin de programare)

Bafta la invatat

Link to comment
Share on other sites

Deci ,sincer sa va spun,sunt nou in lumea "hackului" si am intrat aici pentru CQKill,dupa ce am citit indelung am vazut ca nu se va face public si am tacut din gura:)Dar dupa aceea m`am gandit sa merg mai departe,de ce sa nu aflu parola colegilor mei de la Yahoo! ? Dar nici asta nu e public,dupa aceasta am cautat cateva hackuri micute,restartat calculator,flood,eventual sa stric un calculator,dar nimic,TOTUL CE AM LUAT E VIRUSAT pe site-ul acesta!!! Nu inteleg de ce ? Poate cineva sa explice ?Ne Hackuim intre noi sau ne ajutam cu diferite HACKURI ? :shock: :o:( :!:

Intodeauna programele de hack (majoritatea) o sa fie vazute de antivirusi ca riscuri...

Link to comment
Share on other sites

Deci ,sincer sa va spun,sunt nou in lumea "hackului" si am intrat aici pentru CQKill,dupa ce am citit indelung am vazut ca nu se va face public si am tacut din gura:)Dar dupa aceea m`am gandit sa merg mai departe,de ce sa nu aflu parola colegilor mei de la Yahoo! ? Dar nici asta nu e public,dupa aceasta am cautat cateva hackuri micute,restartat calculator,flood,eventual sa stric un calculator,dar nimic,TOTUL CE AM LUAT E VIRUSAT pe site-ul acesta!!! Nu inteleg de ce ? Poate cineva sa explice ?Ne Hackuim intre noi sau ne ajutam cu diferite HACKURI ? :shock: :o:( :!:

pune mana pe o carte mai invata si tu nu o sa pierzi nimic , nu mai copia toate programale de pe net puse de ratati care vor sa dovedeasca ca sunt si ei ceva , invata sa intelegi un limbaj de programare pentru inceput poti sa inveti taguri html niste css php peurma incerci un limbaj de programare delphi ,C++ ,visual basic vezi si tu ce iti place

nu mai pune botu asa repede cand vezi ca scrie ceva de genu "lume sariti super program hackareste, sparge, floodeaza, rupe"

cam atat hai bafta

Link to comment
Share on other sites

Inainte de a POSTA puteai sa te uiti 4-5 zile peste forum ...sa te uiti la TUTORIALE , XSS , si altele nu direct la programe hack !

Ca sa spargi parola nu crezi tu ca este un program cu care dai doar clik !

Pentru aia trebuie sa inveti putin !

Deci invata ... Intai aprofundeaza , apoi posteaza

Link to comment
Share on other sites

,TOTUL CE AM LUAT E VIRUSAT pe site-ul acesta!!! Nu inteleg de ce ? Poate cineva sa explice ?Ne Hackuim intre noi sau ne ajutam cu diferite HACKURI ? :shock: :o:( :!:

Ce a vrut baiatu sa spuna e ca programele pe care le ia sunt virusate, pai ba baiatu programele in sine sunt virusi troieni care fura date de la cei infectati si ce sunt ei programati sa faca sau au coduri detectate de antivirusi daca gresesc datim iin cap.Teai prins.....pastaia

Link to comment
Share on other sites

ai avut ghinion, deobicei is rare pe aici programele virusate: apar doar in topicurile cerute de idioti.

Ca mai iei un troian... e din cauza ca e publicat ca un troian, dar nimeni nu publica un virus aici doar asa ca sa-l ia altul.... ar scadea mandria sitului in acest caz. Dar e posibil sa iei un program care e detectat de antivirus ca fiind ceva malefic. Malefic este, dar virus, nu, in acest caz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...