Jump to content
QuoVadis

Caut dev pentru timeline interactiv

Recommended Posts

Caut pe cineva sa imi faca contra cost un timeline interactiv de genul acesta ca sa pot adauga datele proprii pentru o prezentare. Pe langa asta voi avea nevoie doar de ceva mici diferente si anume la "key" probabil voi avea 6 puncte in loc de 4 si in loc de tema portocalie probabil ceva albastru inchis. In rest totul sa fie identic. Nu imi pasa in ce limbaj e facut ori daca e web-based ori standalone exe, atat timp cat functioneaza si imi pot adauga datele proprii.

 

Am probat cel putin vreo 7-8 site-uri care ofera timeline-uri dinamice dar nu am gasit niciunul de genul si am nevoie de ceva asemanator datorita content-ului care vreau sa-l prezint.

 

Astept mesaj privat cu pret si idei de abordare si eventuale intrebari. Deadline - 1 luna. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrGrj said:

Man, jeu sincer n-a inteles ce vrei si ce legatura are timeline-ul ala cu introducerea datelor :D Arunca niste detalii pe PM 

 

[ :* Grj! (#nogay) ]

 

Raspund aici ca poate lamuresc si pe altii interesati - mai pe scurt, am de facut o prezentare (keynote) importanta, necesara dar plictisitoare. Mi s-a dat deja de grija sa incerc sa o fac cat mai dinamica.

 

Trebuie sa vorbesc despre aprox 15 strands (subiecte), in ordine cronologica (trecut, prezent si viitor), si sa subliniez audientei cand se "intampla" ca acele subiecte sa fie in paralel sau in timpi diferiti si sa cataloghez totul in 5-6 categorii. Exact cam cum prezinta aia informatiile in exemplul din Guardian., este ceva ideal pentru mine.

 

Deci as vrea sa pot sa creez o prezentare asemanatoare (cu slider, animatii, etc.) doar ca sa pot introduce textul si imaginile mele. Acela este un flash care am incercat sa-l decompilez dar arata ca dracu' si nu am gasit nici un .fla source care sa fie asemanator.

 

Asa ca am nevoie de un dev sa imi refaca treaba aia din flash intr-un format accessibil in care sa pot introduce anii/datele mele proprii, categoriile mele proprii, punctele mele proprii pe acel timeline si textul meu si imaginile, etc. Si eventual o culoare diferita a timeline-ului (sa fie in tema cu conferinta) si de adaugat 2 categorii extra (culori diferite cum e acolo).

 

Cu alte cuvinte sa imi plagieze cineva smecheria respectiva ca sa pot introduce datele mele pentru prezentare dar animatiile, design-ul, etc. sa ramana identic.

 

Makes sense sau sa vorbim pe Skype?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...