Jump to content
paxnWo

Cum sa te protejezi ?

Recommended Posts

Proxy facut de "manutza" ta si pus cu "manutza" ta pe un server la care ai access full si potzi sa stergi toate logurile

in test nimik nu e safe pt ca:

1 logurile exista la ISP de la cine a plecat si catre cine s-a dus

2 proxyurile care se spune ca sunt safe de fapt nu sunt pt ca la cererea organelor abilitate pun la dispozitie logurile

ps

am explicat "stupid proof" deci nu luatzi foc

Link to comment
Share on other sites

Nu am testat ca nu am la indemana dar o modalitate utilizata este (citita pe undeva, imi scapa) folosirea unui lant de proxy-uri sub forma proxy1:port proxy2:port ... proxyn:port. Dupa reusita se rupe lantul cu un atac DDOS la unul sau mai multe servere din mijloc.

Te mai duci si la mall cu laptopu unde mai ofera si net gratuit wireless si stai la un cartof prajit ca sa te simti mai sigur.

Link to comment
Share on other sites

a incercat cineva "Hide My IP"? nu stiu exact pe ce baza functioneaza.. dar in opinia mea e mai bun ca un proxy daca vrei sa te ascunzi pe net cand nu faci ceva grav.. ,iti schimba ip-ul (iti da unul din SUA sau alta parte a lumii..).. mere un pic mai greu netu (si aici imi da putin senzatia ca foloseste tot un proxy) cu ce IP iti da... dar esti cumva pe invisible ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...