Jump to content
EDUTz

Cum sa iti bati joc de oameni 101 (cryptocurency)

Recommended Posts

"Ne gandim ca sa facem ... ":))

 

Acum serios. Nu cred ca proiectul strange mai mult de 5k€. Deci nu e mare chestie.

 

E amuzant sa ii vezi optimismul si patriotismul. Totusi ar fi mai bine sa investeasca la etajul superior decat pe cripto-romania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu prea sunt informat asa de mult in domeniu, dar ar fii un esec dupa parerea mea, tinand cont ca platforma va fii controlata de el, daca el isi  da 1.000.000 coinsi si dupa ii scoate, platforma o ia razna. Si in plus daca nu o postezi pe site-uri de exchange cum o sa ii creasca valoarea? Doar pe site-ul lui?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, adicode said:

Nu prea sunt informat asa de mult in domeniu, dar ar fii un esec dupa parerea mea, tinand cont ca platforma va fii controlata de el, daca el isi  da 1.000.000 coinsi si dupa ii scoate, platforma o ia razna. Si in plus daca nu o postezi pe site-uri de exchange cum o sa ii creasca valoarea? Doar pe site-ul lui?

Tu nu ai citit ce vrea el?

Quote

Buna ideea ca fiecare cetatean Roman sa primeasca un numar de coin pe baza de ID. Dar cate?

Quote

5. sistem de prioritate si confidentialitate la tranzactii unde se adauga taxe speciale. Exemplu: O tranzactie normala va avea sistemul de taxe normal, dar daca vrei o confirmare instant + 1000% anonim, unde nici dumnezeu nu poate afla sursa si destinatia din tranzactie, atunci va trebui sa platesti in plus, in special pentru volum mare de transfer.

 

 7. sistem intern bazat pe regula cerere si oferta pentru a stabili pretul la coin pe viitor, dar care nu va scadea sub 1$ per coin.

 

8. pentru ca la un moment dat marimea la blockchain va fi foarte mare, ne gandim la un sistem fara a descarca totul si face sync ci doar cateva fisiere care sa se conecteze la un server unde va face sync cu reteaua.

 

 

El vorbeste de niste tehnologii care nu exista. Si el vrea sa le implementeze cu un indian developer si 1000$.

Omul asta nu are legaturi stranse cu lumea reala.

 

 

Ce zice el e:

Ne gandim ca sa facem o incriptografie speciala extrem de avansata si pac pac oricine poate transfera orice 10000% anonim cu Dumnezeu. Cum se va intampla chestia asta nimeni nu stie pentru ca nu este inca descoperita o astfel de tehnologie si nimeni nu stie daca chiar exista asa ceva.

 

 

Sistem de cerere si ofera plafonat? Pai cum exista si plafon si cerere si oferta? :))

10000% anonim? :)) dar doar daca platesti extra.

Se gandeste sa implementeze 'niste fisiere' care reprezinta sfantul graal al criptocurrency.

Edited by yoyois
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, adicode said:

Nu prea sunt informat asa de mult in domeniu, dar ar fii un esec dupa parerea mea, tinand cont ca platforma va fii controlata de el, daca el isi  da 1.000.000 coinsi si dupa ii scoate, platforma o ia razna. Si in plus daca nu o postezi pe site-uri de exchange cum o sa ii creasca valoarea? Doar pe site-ul lui?

 

Din pacate nici tu si nici ala nu intelegeti concepte simple de supply & demand. Daca il pui sa faca un whitepaper si sa-l poata apara (cum se face la tezele de doctorat) zice ca il injuri de mama. 

 

Oarecum e de apreciat ca nu taie frunze la caini si incearca sa fie creativ dar pentru ca nu isi face temele de casa (dpdv figurativ) si pierde banii si timpul altora (nu doar ai lui) care nu e vina lor ca sunt naivi, merita multa muie.

Link to comment
Share on other sites

Just now, EDUTz said:

Dec pe scurt care e sansa  ca asa ceva sa reuseasca ?Vorbim de probabilitati aici dar totusi, cei care au insights poate ar putea sa dea un final answer :P

Iti dau eu un final " answer :... la cat esti de mandru nici romaneste nu mai vrei sa scrii....Toata treaba e ca tu esti un mare PROST ...ai incercat sa te dai mare pe RoForum.. si nu ti-a mers ... ai plans prin PM-uri  pe la toata lumea ..cat esti de prost ...si acuma ai venit aici cu ceva ce TU..marele prost nu o sa intelegi niciodata ...

..si sti dece ? Pentru ca tu habar nu ai ce inseamna o echipa ...habar nu ai ce inseamna sa iti doresti ceva cu adevarat... .Tu..marele Prost  habar nu ai sa iti cumperi un BTC  .. dar vorbesti ..despre alti...despre munca altora ....asta arata cat de mare PROST esti.  final answer coaie

 

PS: La cat de mult contezi tu pentru lumea asta...ma mir ca ai primit  2 raspunsuri. Cred ca acuma te simti cineva..esti bagat in seama.  Incearca sa fi barbat si nu mai plage atata..pune mana si construieste ceva ... realizeaza ceva .. nu te mai uita in gura la alti...

...final answer coaie

10 hours ago, QuoVadis said:

 

Din pacate nici tu si nici ala nu intelegeti concepte simple de supply & demand. Daca il pui sa faca un whitepaper si sa-l poata apara (cum se face la tezele de doctorat) zice ca il injuri de mama. 

 

Oarecum e de apreciat ca nu taie frunze la caini si incearca sa fie creativ dar pentru ca nu isi face temele de casa (dpdv figurativ) si pierde banii si timpul altora (nu doar ai lui) care nu e vina lor ca sunt naivi, merita multa muie.

Multa muie merita ..mamuca ta aia frumoasa...de sotie nu mai zic..ca si asa isi ia portia zilnic.

 

Hai pa..ca m-am distrat cu voi.  Eduard..capu sus...Nu te vom uita....firimiturile intodeauna vor fi pentru tine PROSTULE.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KaluL said:

Iti dau eu un final " answer :... la cat esti de mandru nici romaneste nu mai vrei sa scrii....Toata treaba e ca tu esti un mare PROST ...ai incercat sa te dai mare pe RoForum.. si nu ti-a mers ... ai plans prin PM-uri  pe la toata lumea ..cat esti de prost ...si acuma ai venit aici cu ceva ce TU..marele prost nu o sa intelegi niciodata ...

..si sti dece ? Pentru ca tu habar nu ai ce inseamna o echipa ...habar nu ai ce inseamna sa iti doresti ceva cu adevarat... .Tu..marele Prost  habar nu ai sa iti cumperi un BTC  .. dar vorbesti ..despre alti...despre munca altora ....asta arata cat de mare PROST esti.  final answer coaie

 

PS: La cat de mult contezi tu pentru lumea asta...ma mir ca ai primit  2 raspunsuri. Cred ca acuma te simti cineva..esti bagat in seama.  Incearca sa fi barbat si nu mai plage atata..pune mana si construieste ceva ... realizeaza ceva .. nu te mai uita in gura la alti...

...final answer coaie

Multa muie merita ..mamuca ta aia frumoasa...de sotie nu mai zic..ca si asa isi ia portia zilnic.

 

Hai pa..ca m-am distrat cu voi.  Eduard..capu sus...Nu te vom uita....firimiturile intodeauna vor fi pentru tine PROSTULE.

Merci frumos, daca imi argumentai in loc doar sa arunci cu ce te-a facut ma-ta atunci poate aveai o sansa sa te inteleg. Stima si respect.

PS: ce morti ti-am facut eu de ma iei asa pe carbasan ? M-am luat de bunica-ta in alta viata ? Vad cam multa muie in directia mea si nu inteleg, ne cunoastem? Vad ca tot raspunsul tau e strict legat de mine in loc de subiect, ai o problema mintala prietene.  Per total din discursul tau am aflat ca sunt prost, ceea ce probabil sunt si tu fortifici acest lucru, dar nu despre asta vorbeam in acest subiect. Daca doresti strict sa ma insulti, deschide un subiect separat pt asta si ne insultam reciproc acolo. Mars din topicul asta si lasa oamenii care stiu despre ce vorbesc sa isi dea cu parerea. Cacat cu ochi.

 

Au venit aici rofanii ... mi-as pl

Edited by EDUTz
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...