Jump to content
c2loud

Dropshipping si promovarea pe retele de socializare

Recommended Posts

Salutare,

Intentionez sa deschid un magazin online cu ajutorul metodei dropshipping. Sunt destul de motivat, dispun de un buget, doar ca uneori nu stiu de unde sa incep. Am prea putine informatii despre cum as putea reusi, dar ma incred in aptitudinile mele de antreprenor si as aprecia daca m-ati putea ajuta!!

Mi-am ales nisa, care poate fii ramificata si sunt sigur ca ar avea succes, targetul ar fii US sau UK.

In primul rand vreau sa cresc pagini pe retelele sociale, dar nu stiu cum sa intru in atentia celor interesati. Am inceput prin a strange material pt tema mea, fara vreo conotatie despre vanzari momentan, vreau doar sa atrag publicul tinta. 

Cum Facebook foloseste locatia geografica in diverse situatii, folosesc un VPN:ph34r:, ip de US, dar nu stiu daca este o idee atat de buna, isi ia Facebook masuri de securitate? Cred ca e un aspect important, difera si interfata site-ului. 

Si in primul rand Facebook ar vedea ca ceva este in neregula cand as introduce numarul de telefon de Ro, cum m-as putea folosi de un numar de US? Am inteles ca se poate.

 

Daca cineva poate ajuta un newbie ca mine cu orice informatie legata de subiect :-C, i-as fii foarte recunoscator.^:)^

:-H

 

Link to comment
Share on other sites

Nu este o idee buna, fb ‘vede’ si te monitorizeaza oricum. Am un prieten care se foloseste de vm-uri sa faca exact ce vrei tu. Era un site prin care iti inchiriai nr de tel din orice tara cu redirect pe nr personal, daca nu posteaza cineva pana ajung diseara acasa, revin cu reply. In principiu, legat de fb, daca nu promovezi chestii nasoale sau instigi la prostii, nu ai treaba cu nimeni. Eu iti recomand sa ‘furi’ oamenii din alte grupuri, mergi la prietenii prietenilor prietenilor persoanelor din us/sua.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, D3mEnT said:

Instagram e mai ok pentru dropshipping. Reachul e mai mare!

Asa am inteles si Eu. Și dinnou, întrebarea mea este dacă mi-ar fii mai ușor cu un vm și vpn pt a păcăli Instagramul ca postez din usa, ma gândesc ca așa am priza la publicul american. Deși in cazul Instagramului, pc-ul nu e tocmai la îndemâna, ca poți posta doar de pe telefon, cum as putea face lucrul asta de pe iOS sau android ?

Edited by c2loud
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, archerise said:

Nu este o idee buna, fb ‘vede’ si te monitorizeaza oricum. Am un prieten care se foloseste de vm-uri sa faca exact ce vrei tu. Era un site prin care iti inchiriai nr de tel din orice tara cu redirect pe nr personal, daca nu posteaza cineva pana ajung diseara acasa, revin cu reply. In principiu, legat de fb, daca nu promovezi chestii nasoale sau instigi la prostii, nu ai treaba cu nimeni. Eu iti recomand sa ‘furi’ oamenii din alte grupuri, mergi la prietenii prietenilor prietenilor persoanelor din us/sua.

Nu fac nicio nasoala, nu ma grăbesc, Încerc sa fac reach organic pt a atrage public pasionat de aceasta nisa pt început. Se merita ? Mi-e teama ca o sa ma trezesc cu contul blocat din motive de securitate, dacă merg pe metoda cu vpn..

Edited by c2loud
Link to comment
Share on other sites

Rulează un Android Emulator pe care să îl configurezi să ruleze printr-un VPN folosind Proxifier. Sau poți lăsa un VPN să ruleze pe întreg sistemul de pe care rulezi emulatorul. Nu sunt sigur dacă Instagram are o metodă de detecție a VPN-urilor sau dacă îi interesează chestia asta, bănuiesc eu că nu. Dacă ai nevoie să faci asta de pe mai multe conturi, ia-ți niște socks, recomand vip72.com. Care e nișa, dacă vrei să ne spui și nouă?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...