Jump to content
adyt7a006

Desenare formula chimica

Recommended Posts

Salutare, am nevoie de o mica indrumare. Trebuie sa realizez un program in care sa pot desena orice formula chimica(nu doar liniare), iar apoi sa realizez cateva matrici dupa aceasta. Imi va trebui sa iau fiecare element in parte pentru a realiza matricea, deci trebuie fiecare element si sa-l separ de toata formula, dar formula sa ramana intacta.

As vrea sa stiu cam ce limbaj as putea folosi pentru a desena aceste formule chimice pe pc.

In C++ as vrea sa fac restul problemei.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, slope said:

It is rare to see such as the post. I am glad to visit your site. Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post.
geometry dash
 

What the fuck does your stupid browser game have to do with this guy's request? Go get your ass fucked by your fellow sand niggers you scum.

 

 

 

Revenind,

Am vazut ca vrei sa desenezi romburi si linii de-alea si alte rahaturi, ai putea foarte bine sa faci un proiect Unity 2D, si o sa fie si cross platform cu ocazia asta, adica o sa poti sa scrii o versiune care sa mearga si pe Windows, si pe Android, etc.

Daca ar fi sa aleg eu as incerca cu ce a sugerat gaddafi, dar eu ti-am dat o alternativa care este bine documentata, daca o sa ai probleme o sa gasesti mai usor rezolvari.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gaddafi said:

Ok, iar apoi cum o exportez eu din acest jchempaint ca sa pot lucra cu ea in C++?

11 minutes ago, OKQL said:

^ alta alternativa ar fi un video, au fost persoane ce au prezentat pe videoproiectoare si a fost totul oK

 

Nu vrea video... vrea program complet.

 

2 hours ago, aismen said:

What the fuck does your stupid browser game have to do with this guy's request? Go get your ass fucked by your fellow sand niggers you scum.

 

 

 

Revenind,

Am vazut ca vrei sa desenezi romburi si linii de-alea si alte rahaturi, ai putea foarte bine sa faci un proiect Unity 2D, si o sa fie si cross platform cu ocazia asta, adica o sa poti sa scrii o versiune care sa mearga si pe Windows, si pe Android, etc.

Daca ar fi sa aleg eu as incerca cu ce a sugerat gaddafi, dar eu ti-am dat o alternativa care este bine documentata, daca o sa ai probleme o sa gasesti mai usor rezolvari.

Cred ca ce a dat gaddafi e exact ceea ce-mi trebuie, acum imi va trebui o metoda de implementare in C++.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, adyt7a006 said:

Ar fi ceva, dar trebuie sa realizez asta pana la sfarsitul lunii Mai. Nu prea cred ca imi ajunge sa invat java si sa si reazliez proiectul intr-un timp asa scurt.

Ba da, inveti chestii simple despre OOP in Java, cum sa faci o clasa, ce sunt metodele, ce sunt obiectele, nu e asa greu, daca iti doresti cu adevarat, intr-o saptamana ai cunostiinte de baza despre cum functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, aismen said:

Ba da, inveti chestii simple despre OOP in Java, cum sa faci o clasa, ce sunt metodele, ce sunt obiectele, nu e asa greu, daca iti doresti cu adevarat, intr-o saptamana ai cunostiinte de baza despre cum functioneaza.

Obiectele e viatză. 

Stăpânești oop = îți deschizi noi orizonturi și îți va fi mult mai ușor sa înțelegi multe chestii. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, theandruala said:

Obiectele e viatză. 

Stăpânești oop = îți deschizi noi orizonturi și îți va fi mult mai ușor sa înțelegi multe chestii. 

Asta e clar. Mai devreme sau mai tarziu OP va fi nevoit sa stapaneasca aceste concepte daca vrea sa practice programare serioasa, poate aceasta este ocazia potrivita.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...