Jump to content
SlackerTM

Este posibil asa ceva?

Recommended Posts

Salut. 
Sunt interesat sa incep sa invat programare, am 22de ani si 0experienta in domeniu. De curand am aflat de o platforma romaneasca ce pretinde ca, poate invata pe un individ/a 1limbaj de programare mulat pe capabilitatile acelei persoane. Practic exista o echipa formata din programatori ce te pot invata orice iti doresti onlie. 

Acum eu va intreb pe voi, stiu ca printre voi subt foarte multi experti in domeniu. As vrea sa incerc sa invat un limbaj de programate, cum ar fii: baze de date ;(presupun ca exista multa cerere in domeniu asta).  Bazele programarii, etc.

Platforma este: “”wellcode. r o”.

Aici exista un interviu free. In care ei te suna ai afla mai multe lucruri despre ce vrei sa faci. Se muleaza dupa dorintele tale. Nu este specificat pretul acestui serviciu..presupun ca difera de la caz la caz. Rog un admin sa stearga link ul daca o considera o reclama.

Acum va rog nu da-ti cu hate. Simt si trebuie sa fac ceva cu viata mea.. nu aleg asta doar din princina baniilor pe care ii poti castiga.

 

Acesti indivizi sustin ca te poti angaja in mai putin de 365de zile.

Va rog ce parere veti, nu da-ti cu hate. Si scuze daca te-am plictisit citind topicul.

Edited by SlackerTM
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt multe firme la care poti apela pentru cursuri de programare. Nu stiu cum sunt, dar nu necesita mare lucru: 2-3 programatori cu cativa ani de experienta e de ajuns ca sa invete incepatorii bazele programarii. Problema, ca si la ce ai zis tu mai sus e simpla: dureaza un cacat de an!

 

Sa fim seriosi, daca esti dedicat si stai minim cateva ore pe zi sa inveti si sa exersezi poti invata orice limbaj de programare la un nivel OK (totusi de incepator) dar sa te descruci sa faci un program cap-coada. La urma urmei, intr-o luna poti invata sa faci bombe nucleare.

 

Sugestia mea e sa iei 1-2 carti pe domeniul pe care ti-l doresti si sa citesti tutoriale sau sa vezi video despre limbaj. Fie ca e Java, JavaScript, PHP, C++ sau orice altceva, nu e atat de greu cum pare, doar nu inveti araba, inveti un limbaj cu ceva cuvinte cheie si o anumita sintaxa.

 

Daca nu stii ce vrei exact, cere aici pareri sa cauta singur. Daca vrei ceva ce se "cauta" sunt o gramada de statistici cu cele mai cautate limbaje de programare, dar sugestia mea e sa vezi foarte rapid cum sunt fiecare si sa alegi ce ti-ar placea mai mult.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...