Jump to content
archerise

raportare sistem piramidal?

Recommended Posts

Nu e o prostie, o sa iti dovedesc, iti dau un link prin care sa te inregistrezi. Si va puteti inregistra toti, o sa ploua cu bani pe voi!!! 

PS: Glumesc, evident :)) 

Da, nu am idee daca se poate face ceva. Nu stiu daca incalca ceva legi si nici ce s-ar putea face in aceasta privinta, desi e o forma de inselaciune. Pana la urma, Darwin stia ce zice. 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Nu prea ai ce sa faci daca ei pot demonstra ca au platit oamenii, desi miroase urat a Caritas - nu stii cum vin banii, daca sunt suficienti bani sa-ti dea, cum manageriaza ei banii. Nu as risca.

 

Au mai fost si alte incercari mai ok in altii precedenti, VivaSMS (primeai sms-uri cu reclame targhetate de la companii care foloseau serviciul si pentru fiecare sms castigai cativa centi, la fel primeai bani pentru cine se inscria sub tine) si Lyoness (pentru fiecare plata primeai o particica inapoi, pentru primele 2,3,4 niveluri sub tine de recomandari primeai si tu o parte din ce plateau oamenii). Atata timp cat intelegi de unde vin banii, poti sa castigi si tu la randul tau, de exemplu pentru Lyoness stiu pe cineva care s-a folosit de pozitia sa de fost cantaret si manager la o companie sa stranga mii de oameni sub el si omul si-a facut casa si toate cele din castiguri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...