Jump to content
CODEX

Diferenta de viteza internet !

Recommended Posts

daca esti pe RDS de exemplu...ai acces la reateaua metropolitana...poate ca cei de la care downloadezi tu de pe DC sunt si ei pe RDS ...de aici viteza ta mare pe DC...la torrent is oamneni din toata lumea...daca downloadezi k 300 inseamna k ai banda de 3 mb/sec ...viteza pe care niciodata nu o sa o poti depasi...decat in cazul in care serverul de pe care downloadezi este si el pe RDS

Link to comment
Share on other sites

Da si dp microsoft dc trag cu 1-2 mb/s dp sait?

incearca sa scrii si tu romaneste, daca poti, te rog

EDIT:acum am observat, esti prost rau( nu ma pot abtine) si pe deasupra si analfabet

mai "mike" din cate stiu eu se scrie site nu "SAIT" sau poate sti tu mai bine "HACERE"

sa ma corecteze cineva daca gresesc...

anyway

si eu am aceiasi problema, si mi-am pus aceiasi intrebare

eu m-am gandit la un raspuns...dar nu stiu daca e bun:))

daca downloadezi de pe mozzila(sau alt motor de cautare) ai viteza mica deoarece atunci downloadeaza motoru de cautare si abilitatile lui de download sunt limitate(probabil)

si cand downloadezi de pe DC(sau altceva) atunci ai viteza mare deoarece DC pt asta este facut: pt a putea downloada cu viteza mare, aceasta este principala lui functie

iar la mozzila principala functie este acea de a cauta anumite site-uri, nu de a downloada cu viteza mare...

cel putin asa cred eu

sper ca am iti inteles ce am vrut sa exprim

Edited by nosferatu
Link to comment
Share on other sites

Viteza internetului e egala cu x mega biti nu bites ,adica nu 1000 kb(un MB) ci 100 kb(un Mb).:)

In primul rand exista posibilitatea ca lui sa ii afiseze doua unitati diferite dar

1 byte/octet (B) = 8 biti (B)

1 megabyte/megaocteti (MB) = 8 megabiti (Mb)

si

1 megabyte (MB) = 1024 bytes (B)

Deoarece in lumea digitala exista doar putere a lui doi :)

Link to comment
Share on other sites

Codex, mai in topicu anterior radeai de nicku unora si ii catalogai in bataie de joc drept "hacler" apoi cum pula mea sa vii cu o intrebare asa de prosteasca aici zicand de ce tragi de la EVOLVA CU 6 MB/S si de la FIBERLINK cu 200 Kb/s ... ?( un exemplu dat ) ce dracu ma baiete, aveam pretentii la tine ..

in primul rand...din cate stiam eu nu se vorbeste cu PULA MEA pe forum

in al 2-lea rand , eu unul nu cred ca ai nici macar jumatate din cunostintele lui CODEX ca sa zici ca ai "pretentii de la el"

omul a intrebat ceva..si vii tu repede sa faci offtopic

in fine , nu am de gand sa ma cert cu tine

Link to comment
Share on other sites

Mish stiu eu multe dar unele lucruri chiar simple imi mai scapa...acum am inteles cum merge treba..

nosferate te inseli..cred ca mish stie mai multe ca mine , nu e el asa activ pe forum da stie multe

am intles acum cu e cu downloadau m-am domcumentat si din alte parti

PS : mish promit ca nu o sa te mai dezamagesc :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...