Jump to content
crs12decoder

cum sa-ti aduci vizitatori pe site cu youtube

Recommended Posts

n-am testat treaba... dar sunt sigur ca merge(n-am testat-o pentru simplul fapt ca youtube isi face update la statistici la un anumit interval destul de mare de timp..)

ok... toata lumea stie ca in sectiunea "statistics & data" a unui filmulet pe youtube, apar site-urile detectate ca refereri. asta se face printr-o variabila $_GET numita "eurl"

cum avea sa zicem black pe iruleyousuck.org filmuletu ala cu get rich or die trying... atunci cand accesai youtube-u prin intermediu lui, link-u arata ceva de genu:

youtube.com/watch?v=SIMF8bp5-qg&eurl=http://iruleyousuck.org/

puteti pune efectiv la eurl=[site-ul vostru]. Faceti o lista cu filmulete de pe youtube(preferabil cu mai multe vizualizari) si faceti un Curl care acceseaza link-ul pe fiecare film in parte... veti aparea ca referali iar cei care vor vedea statistics & data va vor putea accesa site-u

[later edit]

ca sa ajungeti pe locul 1 in lista de statistici trebuie doar sa faceti Curl-ul sa acceseze link-ul de mai multe ori.(nu cred ca e pe baza de ip pentru ca vad ca la contorizare scrie "Clicks") pe youtube...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...