Jump to content
paxnWo

Show off

Recommended Posts

Este totusi ceva pozitiv: daca ai umblat undeva si vrei sa iti stergi urmele cel mai bine lasi o adunatura de curiosi sa umple logurile in urma ta. Desi te mai pot dibui ca fiind primul intrat acolo dupa loguri... sau poate referer ca e la show off (aici e de preferat sa nu publici link direct).

Dar apropo, la show off e bine doar de aratat ca ai intrat, nu si metoda 100% prin care ai facut-o, in felul asta nu oricine va intra dupa tine fara un minim de cunostinte.

Link to comment
Share on other sites

de cand s-a reactivat sectiunea de show off 99.9% este SQLi . In Romania nu poti sa postezi conturi fara ca parolele sa fie schimbate , orice lucru pe care il faci si il postezi la show off este luat de altul si insusit .

Subscriu si la ideea lu` Pax dar si ce spune loki spune bine ;)

Link to comment
Share on other sites

fac o mica paranteza referitor la "In Romania nu poti sa postezi conturi fara ca parolele sa fie schimbate". activez pe unele forumuri din afara si acolo pe langa ca respectul este reciproc, acolo nu sunt retardati, poti sa postezi orice cont, orice vulnerabilitate, nimeni nu face leech si nici nu se fura sau se da in gat.

Link to comment
Share on other sites

@OrIaX lasa ca am postat eu la bug report un LFI si in cateva h a fost sters...recunosc ca a poate a fost mai bine asa, nu mi-a trecut prin gand sa anunt mai intai adminu, (nu stateam asa des pe forum si nu eram la curent cu toate regulile)... este vb de un mare magazin online din romania.

PS: LFI-ul putea duce pana la shell din cate am obs din structura ''f secure'' a serverului.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...