Jump to content
Fitty

Downloader [Batch] [FUD] - bun pentru reclama

Recommended Posts

Nu am pus suflet in el, pentru ca, asa cum am mai zis, a fost o chestie asa...aiurea. Desi ideile tale sunt bune, si cred ca o sa-l refac in alt limbaj.

FUD este bat-ul pur, faptul ca e detectat e din cauza compilerului bat to exe (aplicatiile sunt ai in silent mode, nu apar ferestrele)

Edited by Fitty
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu as merge pe ideea in loc de dezactivarea firewallului and else, de a adauga reguli pentru a deschide un port. In plus multe firewalluri importa automat regulile din firewallul windowsului:D.

Apoi bate la ochi sa ruleze o aplicatie cu numele unui proces de win sub userul in care lucreaza persoana tinta asa ca as adauga o regula de startup ca serviciu;), se poate chiar face o regula din win logon sa ruleze impreuna cu el a.i. ruleaza si in safe mod si daca nu este vazut de antivir chiar unei persoane avizate ii este greu sa il scoata. Se mai pot adauga regulile de startup la log out pt mentinerea app in sistem.

App fa-l exe folosind ca program de bind winrarul faci sfx archive, ai optiuni gen, silent extract, force extract, run before and after extraction pui ico...etc si nu o sa mai fie detectabil;)

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...