Jump to content
daatdraqq

User de DC++ filat, judecat şi amendat. Ai putea fi următorul

Recommended Posts

NU ai putea fi urmatorul, daca urmezi niste reguli simple

1. Ia-ti HDD extern, daca nu ai deja. Cripteaza-l

2. Pe HDD intern pune-ti Windows 7 beta, e free si ce softuri freeware mai folosesti

3. Ia-ti router Wi-Fi si lasa-l pe setarile default, pune totusi un MAC restriction

4. Dezactiveaza orice log din Windows

5. Foloseste Mozilla Portable ca browser, rulat de pe HDD portabil

6. NU folosi firewall, caci trebuiesc aduagate rules pt. aplicatiile de file sharing (sau daca folosesti, nu baga reguli)

Avantaje : HDD portabil poate fi distrus, nu trebuie sa mai folosesti proxy, caci Wi-Fi poate fi spart, nu :)) ?

Cam atat ar fi deajuns.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Una dintre solutiile cea mai simple ar fi sa bombardezi clientul de torrent cu mii de fake connections. Asa s-ar pierde urma conexiunilor reale intre mii de conexiuni false.

Link to comment
Share on other sites

Ai idee cum as putea bombarda clientul?

Edit: Daca am router cu mac diferit de cel al pc-ului meu si rezervari tot pe mac-uri si internet prin wi-fi de la router... ce sanse am sa ma prinda aia ca descarc de pe dc++?

Edit2: E bun pentru criptat programe "criptorul" "nemessys" ? uitatil aici http://rapidshare.com/files/262616382/Nemesys.exe.html

Le mai pot decripta dupaia?

Edit3:Sa dezactivez orice log din windows? Care anume si cum?

Scuzati de intrebari da m-au facut curios aia si nu vreau sa fiu io urmatorul ghinionist...

Edited by hunter_pass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...