Jump to content
dragosdydy

Y! Detector Invisible

Recommended Posts

Am reusit sa fac si eu un detector de invisible pentru yahoo. Sper sa fie ok, mai ales ca ultima versiune de Y!Messenger cam face fite. Este facut in VB .NET 2008, deci pentru a-l rula aveti nevoie de .net Framework. Stiu ca exista o multime de programe de genul asta, dar eu sunt mandru ca am reusit! :)) Am primit si un mic sfat de la Nytro, asa ca-i multumesc!

Veti avea mai jos un screenshot de pe virustotal, unul din program si arhiva cu programul!

exempluq.th.jpgvirustotal.th.jpg

Download Link:

 http://www.4shared.com/file/224191324/594658b/yahoodetector.html 

Link to comment
Share on other sites

Da, stiu ca sunt cam multe, :) dar a fost ceva...personal sa-i zic! A fost o provocare pentru mine! Si eu sunt in aceeasi situatie, 80% din timpul care il petrec logat pe Messenger sunt invisible.

Si acum vroiam sa va spun ca am adaugat o optiune noua "Lista rapida" care va salva id-urile care le doriti, pentru a le verifica mai repede.

Screenshot

versiune1.th.jpg

Link Download

http://www.4shared.com/file/224680028/96bde994/Y_Detector2.html

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru program!

Am incercat sa fac si eu un program de genul asta totul a fost ok pana la metoda de verificare daca este sau nu invisible :D

M-am chinuit o zii sa aflu o metoda, si nici nu am mai gasit pe net un program gen (buddy spy *.exe) ca sa-l analizez pachetele trimise :|. (din cate am vazut totul tine de un pachet "picture update" dar m-am saturat de el deocamdata :)) )

ps. daca este dispus cineva sa-mi doneze spre a analiza un astfel de program :D sa-mi dea un pm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...