Jump to content
sevex

[Intrebare] Google Adsense

Recommended Posts

Iti trebuie un card valid sau un cont bancar.

off:de ce vorbesti fara sa sti?

on:Daca vrei sa ridici banii de pe numele tau,trebuie neaparat sa ai 18 ani,dar daca pui ca beneficiar un parinte,poti sa iti faci linistit contul.

Ca sa iti scoti banii alege western union,iar banca de unde sa-i scoti,incearca sa fie una din sucursalele raifaisen(sunt cei mai profesionisti)

Link to comment
Share on other sites

Eu am card de la Raiffaisen, dar tot nu pricep legatura intre w union si raiffaisen

nu e nicio legatura.

Raiffeisen in schimb are angajati politicosi spre diferenta de anumite banci.

Totusi nu recomand western union. Daca aveti posibilitatea de transfer in cont bancar (cu IBAN, nu pe card) atunci alegeti-o ca e cea mai avantajoasa. La transfer bancar de exemplu eu platesc cam 1% comision si imi ajung in 0-2 zile din capatul Europei. Pe cand western vedeti aici tarife:

Banci si Posta Romana - Transferuri Western Union

Paypal la fel e convenabil dar te cam mananca schimbul valutar. Iti transfera pe card daca ai Visa (nu Visa Electron - la Allianz Tiriac poti obtine unul, Raiffeisen am inteles ca nu face) contra a 2Euro indiferent de suma.

Nu mai stiu ce modalitati prevede google.

Legat de 18 ani, citeste TOS inainte de a apasa "I accept". Sigur precizeaza acolo. Daca iti cer regula asta, e bine sa tii cont ca la o incalcare a regulamentului lor te baneaza pe viata (sau asa se laudau acu cativa ani).

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

@loki : Eu am card VISA facut la Raifaissen facut pe moka...

Mi-am facut si cont PayPal special pt. asta.

Deci ar mai conta varsta daca primesc pe PayPal ?

posibil sa ma fi informat gresit tipa cand i-am cerut sa imi faca un card visa in locul celui mastercard. Poate imi trebuia alt cont.

Presupun ca ai VISA si nu Visa Electron, si il poti utiliza sa extragi bani din paypal, indiferent de valuta cardului. Ca astia accepta numai VISA pentru withdraw.

Amandoua companiile au sigla galbena ;)

si Pireus Bank - care am inteles ca are capital mai mare decat Raiff.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...