Jump to content
fernanda

Un cititor vrea sa ii premieze pe hackerii nationalistii de la RNS cu 1000 de Euro

Recommended Posts

Cred ca ai gresit omul caruia sa-i faci morala :|

Si un deface este cel mai josnic lucru posibil pe care un hacker il putea face.

Si sunt de acord cu tn. in sensul ca cei mai multi fac un amarat de Sqli baga un deface si se cheama hacheri.

Asa....cat despre "lucru foarte complicat pentru capusorul ala mic al tau" o sa trec cu vederea...o sa ma fac ca nu am vazut....sincer nu stiu de ce dreq toti vreti sa faceti conflicte cu altii.... flame and shit...Am dreptul la o parere :P

Pe bune....LEAVE ME THE FUCK ALONE!!!

valea..........

Link to comment
Share on other sites

In primul rand ma iau toti dracii cand vad copilasi care fac remarci de genul "ce mare lucru au facut R.N.S, au gasit si ei un amarat de sql injection". Daca va credeti atat de destepti si ii priviti pe acesti oameni ca niste script kiddies, aratati-ne marile voastre realizari. SQLi e cea mai raspandita vulnerabilitate server-side, normal ca e des intalnita in hackuri, dar sunt sigur ca toti cu mentalitatea asta habar n-au ce sa faca dupa ce au descoperit un sql, se rezuma la aratatul lui lu buni.

In legatura cu mia de euro, gandindu-ma ca e pe bune oferta, oricat de sarac as fi nu m-as atinge de ei. In rns sunt multi, si impartita suma devine mica/persoana. Risc inutil...

Link to comment
Share on other sites

In primul rand ma iau toti dracii cand vad copilasi care fac remarci de genul "ce mare lucru au facut R.N.S, au gasit si ei un amarat de sql injection". Daca va credeti atat de destepti si ii priviti pe acesti oameni ca niste script kiddies, aratati-ne marile voastre realizari. SQLi e cea mai raspandita vulnerabilitate server-side, normal ca e des intalnita in hackuri, dar sunt sigur ca toti cu mentalitatea asta habar n-au ce sa faca dupa ce au descoperit un sql, se rezuma la aratatul lui lu buni.

In legatura cu mia de euro, gandindu-ma ca e pe bune oferta, oricat de sarac as fi nu m-as atinge de ei. In rns sunt multi, si impartita suma devine mica/persoana. Risc inutil...

Aici sunt 2 tabere: cei care au auzit de SQL Injection si cei care nu au auzit de asa ceva. Desigur, cei care nu au auzit de asa ceva vor spune: "Mama ce tare bla bla", dar cei care mai stiu cate ceva nu vor face asta pentru ca stiu ca nu e atat de "tare" pe care presupun cei din cealalta tabara. Desigur, e destul de munca sa gasesti si mai ales sa exploatezi un SQL Injection, dar nu e chiar imposibil de realizat.

PS: Nu ma luati cu: "De ce nu ai spart tu?" sau "De ce nu cauti si tu SQL Injection?" pentru ca nu ma ocup cu asa ceva. Sa scrie si ei cate 4000 de linii de cod la cate un proiect si vorbim dupa. PS2: Daca stii SQL Injection nu esti hacker, mai ales daca nu stii sa scrii o clasa in PHP sau sa creezi un tabel in MySQL.

Link to comment
Share on other sites

De la Securitatea Romana :)) mai cunoscuti de drept ca SRI ...oricum au primit o gramada de bani de la buget ca sunt ai dreaq de multi ca sa compenseze prostia care in randurilor lor se apropie veriginos de un record mondial

Altu care e roman adevarat.Toti is prosti in ochii lui;)

Link to comment
Share on other sites

Vorbiti in necunostinta de cauza. Cel putin jumate' din voi parca ati stat la masa cu RNS si ati suflat in aceeasi supa.

Cat despre "toti stiu SQL Injection" e discutabil. Cu cat sti mai mult, cu atat iti vei da seama ca de fapt nu sti nimic. Dar voi n-ati ajuns la episodul asta si continuati sa flambati aiurea.

Sunt chiar curios cati dintre voi a facut macar odata-n viata un MSSQL, PostreSQL sau Oracle Injections.

Nu zic ca TinKode nu o fi un homosexual ratat.. dar corect ar fi sa-l injure cei care sunt cel putin la acelasi nivel cu el. S-o lauda el mult dar chiar nu stiti multe lucruri pozitive despre el.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...