Jump to content
Paul4games

Ibeat (droguri prin sunete)

Recommended Posts

The iBeat Project DOWNLOAD LINK: http://tinyurl.com/yzg6m4q RAR PASSWORD: 548593463490683479774506 (Not Encrypted) Actually there ist just 1 iBeat File which will release Opiats :) Howto use: Chill down, its the IMPORTEST Factor! Use Headphones (NO Earplugs or Speakers!) Close Eyes and close Windows, make the room dark :P Just listen and Enjoy! And YES it works! You need to register Codejock before use! P.s.:Eu am fost beta tester la acest proiect si pe mine m-a durut capul dupa ce am ascultat si eram ametit...astept sa vad ce rezultate are la voi.

Link to comment
Share on other sites

Ameteala si un fel de durere la baza cefei, testat 30 de minute sonorul scazut ca intensitate(sonorul de la program la maxim si sonorul de la laptop la o latime de indicator(dreptunghiul gri de care tragi) de la minim catre maxim) si cu casti pe urechi.Nu stiu daca e buna descrierea conform careia ar fi un fel de calmant :)) pentru mine evident.Banuiesc ca tine si de predispozitia fiecaruia sau de stare de sanatate la momentul testului.Eu eram putin racit cand l-am incercat.Si inca ceva ce trebuie sa aduc la cunostinta voastra, am rau de masina, (adica ameteala,cresterea tensiunii, transpir si momentul culminant boracaiala), asta indica dupa medicul meu ca ar fi o problema legata de hipocalcemie amestecata cu ceva defectiuni pe la urechea interna.Singurul meu ajutor in combatera acestei stari fiind pastile pe baza de plante,luate la fiecare 50-60 de km parcursi cu masina.Nu stiu ce sa zic, poate si asta conteaza in vreun fel.Voi l-ati incercat?Alte pareri?

PS In ceea ce priveste IDoser-ul mai am de facut vreo 26 de melodii in mp3 din 117(cu dubluri) cate au fost si le voi asculta pe telefon ;)

Edited by krokter
Link to comment
Share on other sites

HellScream, vrei sa spui ca daca combin sunetul de la I-Dozer cu o melodie care "exprima" starea de fapt, efectul e unul amplificat? Se stie ca melodiile stiu sa ne faca sa traim anumite sentimente, dar asta un mi-a trecut prin cap.O sa incerc o melodie de relaxare cu ceva corespunzator de la i-dozer, combinate.

Ce am mai observat:

1.la ultima parte a unor melodii semnalul audio devine foarte clar, fara "fashaiala" aia enervata.

2.acea fashaiala nu o pot pierde prin niciun program de modificat audio, doar casti improvizate din

ceea ce se numeau odata...receptoare de telefon fix (alea vechi), numai asa mai ateneuez fashaiala.

NEBUNIA MEA era sa scot un semnal modulat clar, caci pe el m-am chitit eu ca ar fi dracusorul responsabil de senzatii.

Inca mai studiez kestia asta,o sa fac segmente cu ele si o sa incerc sa le analizez cumva,nu stiu ce o sa iasa, daca o sa iasa .

LATER EDIT 01:46:

1.Am incercat sa iau un fragment din sunet care era la intesitatea maxima si sa il copiez ca sa

ajunga la durata de 30-35 de min - nu a avut niciun efect.

2.Am incercat sa scap de noise-ul ala enervant intr-un singur fel, playerul la maxim (200%) si sa

dau sonorul incet din placa de sunet...stiti ceva a mers.PErioada moarta ,fasaitul a devenit

sonor iar efectul eh, pai ce sa zic am simtit vibratii in maini usor usor si la picioare si o stare de

reeve ca sa zic asa desi nu am ascultat prea mult(5 - max 10min).Ceva se

intampla si se pare ca am reusit ceva: muzica e cunoscuta ca vibratie iar prin amplificarea

sonorului fara a altera in vreun fel melodia(sunetul) a crescut intensitatea vibratiilor fara a deranja ritmul original. O sa fac

un mp3 cu urmatoarea caracteristica : amplificarea sonorului la 200%(dublarea)in perioada de

crescendo a sunetului 25min pentru a depasi acel sunet care distrage

concentratia(noise-fashait).

3.Inca nu am incercat combinarea cu o melodie...

4.Inca ma mai arde o idee, oare toti ne-om acorda la aceeasi frecventa sau fiecare ureche raspunde la o frecventa individuala :(

Pentru duranhosting...un post mai jos(nu mai fac un comm ca umplu pagina)...nu te contrazic dar aici nu vorbim de tzantzari, ci de noi.Ceva exista daca stii sa asculti vei vedea ca se intampla lucruri inexplicabile..app in tot corpul am acum o stare de vibratie destul de placuta si revigoranta ;) e ca si cum ai fi gadilat cu o pana la nivel de celula(cate o pana pentru fiecare celula, intelegi ce vreau sa spun?...si nu ma mai durut capul de la sunet, curios, nu?

Edited by krokter
Link to comment
Share on other sites

Droguri prin sunete?Am mai auzit una...asta e ca si aia cu ultrasunete pentru tantari...Nu are nici un efect.E normal sa te doara capul si sa iti tiuie urechile dupa ce dai jos castile.E ca si cum as sta cu un vecin in camera si as bate intruna cu o lingura intr-o oala...Programul nu face altceva decat sa iti distruga metabolismul si starea psihica.In fine opiniile difera de la persoana la persoana.Mie mi se pare o prostie(asta e parerea mea si va rog sa o spuneti si voi pe a voastra si sa nu ma contraziceti)

Link to comment
Share on other sites

duranhosting, nu te contrazic...poate o sa pun ceva mai tarziu si un mp3 sa experimentezi pe propria piele ceea ce am simtit si eu care am fost tot un sceptic ca si tine.Nu spun ca 100% te drogheaza(e gresit spus drog) ma rog daca vrei sa dai o definitie unei trairi indusa de muzica poti spune ca si ascultand radio te droghezi, dar nu e asa. A te alinia unei linii melodice si a simti muzica cum vibreaza in tine nu inseamna ca esti drogat cu muzica ci doar ca ai reusit sa o asculti cum trebuie. Muzica se asculta iar vibratiile se simt, e o oarecare mica diferenta.

Fizic vorbind vibratiile induse unui corp au ca rezultat intrarea acestuia in rezonanta. Uite ceva sa lecturezi la ora asta...asa de folclor: AICI , daca e sa cauti o sa gasesti poate si altele mai interesante, mie imi e lene sa o fac acum

Inca ceva Aici, un program gratie lui Bufnita_49 si vei vedea in descrierea melodiilor o sa gasesti lucruri interesante care nus deloc droguri ci induceri in anumite stari cu ajutorul vibratiilor.Problema ar fi castile noastre normale care nu redau sunetul emis la adevarata lui valoare, sau totul e o mare smecherie sa isi vanda aia castile :))

DACA VREA CINEVA UNA DIN MELODIILE DE LA I_DOSERirini (postate de Bufnita_49) SA-MI DEA ID-UL PE PRIVAT, O SA -I TRIMIT SI MELO ORIGINALA (CAM25-35 MB)SI REFACUTA DE MINE(45-70MB).(AMBELE MP3)

PS ai dreptate duranhosting, ar trebui schimbat numele threadului ca nu are nicio legatura cu drogurile...pfffffff , dar nu eu am deskis threadul ci altcineva ;)

Edited by krokter
Link to comment
Share on other sites

Am citit link ul respectiv.Apreciez munca ta,dar eram agitat ca i-ai spus "drog uri prin sunete" :)) Eu ascult cateodata muzica de meditatie gen Enya,Dream Journeys,hydden world,etc sincer sa fiu ma linisteste si imi creeaza alta stare,e ca si cum te duci sa dormi si te trezesti apoi odihnit,Oboseala nu e doar fizica e si psihica ,desigur ambele se trateaza prin somn,dar ce-a psihica se mai poate trata si prin muzica(aici intra tot felul de sunete,rezonante bla bla bla)Succes cu programul in continuare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...