Jump to content
ZeroCold

Metode De a-ti ascunde identitatea pe internet

Recommended Posts

hai sa-mi dau si eu cu parerea: Credca cel mai ok e varianta cu NU DE ACASA ... si nu de 10 ori din acelasi loc (te muti si tu cu laptopul cu masina prin oras si te rogi sa nu se termine prea repede obtiunile de wireles nesecurizat sau slab securizat<WEP>)

P.S. orikum daca o faci odata de minunatie si ajungi cautat de politie, ft probabil sa vrei sa o faci si a 2-a oara, si de data asta creste riscu sa fii prins... bafta tuturor !

Link to comment
Share on other sites

l-am sunat eu si a zis ca vine direct la mine la usa sa ma ajute :))

Ontop.

Am clicknet routabil si vad ca am ban pe unele servere de cs,chaturi etc -deci cineva s-a conectat inaintea mea cu ipul respectiv...o intrebare: daca cineva a facut carding de ex sau mai stiu eu ce nenorocire de pe ip`ul ala cum isi dau seama cine a fost exact??poate prin loguri uriase...

Link to comment
Share on other sites

ce glume de handel are alias74 , eu am intrebat cat se poate de serios, am inteles de pe site ca imi trebuie un VPN dar imi poate sa imi spuna si mie care este cel mai bun, sa imi dea un linck de unde pot sa il cumpar si ce imi trebuie pe langa VPN

ce glume? eu vb serios, ce ai dat add la Id de mess si nu ti-a raspuns ?

Link to comment
Share on other sites

Am citit toate paginile acestui topic si nu am gasit aici nici o metoda safe de a-ti ascunde identitatea. A mai aparut ceva intre timp?

Ce parere aveti de Hotspot Shield ?

Are la baza VPN, eu l-am testat si in afara de ads-uri merge impecabil, banda la discretie, insa nu stiu ce face cu logurile.

* Secure your web session, data, online shopping, and personal information online with HTTPS encryption.

* Protect yourself from identity theft online.

* Hide your IP address for your privacy online.

* Access all content privately without censorship; bypass firewalls.

* Protect yourself from snoopers at Wi-Fi hotspots, hotels, airports, corporate offices.

PS: imi cer scuze ca am redeschis acest subiect vechi, dar inca nu este elucidata problema in totalitate :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am folosit si vpn-ul de la hamachi , evident ca metoda asta e valabila numai daca unde te conectezi este instalat clientul hamachi , prin hamachi se trimit datele compresate si encriptate plus de asta folosesti serverul si implicit ip lor pentru a te conecta , plus de asta hamachi asigura acces si la ip-urile de retea si poti interfera cu pc-uri din retea , e sigur si sansele sa fi prins sunt cam nule , singurul dezavantaj e ca trebuie sa ai prima data acces direct ca sa poti instala hamachi pe urma ai mana libera ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...