Jump to content
ZeroCold

Metode De a-ti ascunde identitatea pe internet

Recommended Posts

Eu am folosit si vpn-ul de la hamachi , evident ca metoda asta e valabila numai daca unde te conectezi este instalat clientul hamachi , prin hamachi se trimit datele compresate si encriptate plus de asta folosesti serverul si implicit ip lor pentru a te conecta , plus de asta hamachi asigura acces si la ip-urile de retea si poti interfera cu pc-uri din retea , e sigur si sansele sa fi prins sunt cam nule , singurul dezavantaj e ca trebuie sa ai prima data acces direct ca sa poti instala hamachi pe urma ai mana libera ...

Votez HAMACHI!!!

Hamachi - Download

Bypass Firewall | Proxy with SSH | Hamachi

Instalare si folosire Hamachi

etc.

Link to comment
Share on other sites

vazusem ca zicea cineva de AOL,ieri am obervat,ca nu mai functioneaza treaba cu AOL,incearca sa intri in browserul AOL dai pe google my ip,si voila' o sa vezi ip tau de romania RDS,ClickNet,etc...pana acum cateva saptamani,imi vedea locatia germania,nu mai stiu ce oras...

Link to comment
Share on other sites

In primul rand doresc sa va salut, sunt un membru nou in comunitatea RST.

Daca tot ati deschis subiectul AOL, am si eu o intrebare: am citit pe net cateva informatii despre acest subiect, cum ca AOL nu ar pastra log-uri cu IP-urile ce se conecteaza mai mult de 3 luni (sau chiar 30 de zile dupa unele surse), facand, din acel moment, depistarea unui user de AOL practic imposibila. Judecand dupa numarul foarte mare de useri AOL, pare destul de plauzibil, ar fi nevoie de foarte mult spatiu pentru a stoca asa ceva. Ce parere aveti in legatura cu asta? Sunt eu naiv si credul, sau are noima?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...