Jump to content
jepcica

localizarea celui apelat cu IPHONE

Recommended Posts

Azi am ramas uluit cand o colega de la scaola imi cere nr de tel , imi da un bip si imi arata telefonul ei unde era o harta si scria ceva de genul nr 07..... a fost localizat ... fix unde eram .... nu am avut timp sa fac teste sa vad daca functioneaza 100% , si acum regret . Are cineva cunostinte despre un astfel de program pt IPHONE ? o sa ma documentez si o sa revin cu informatii

Link to comment
Share on other sites

1.

Accutracking is a full-featured low-cost LBS provider using Motorolla, Boost Mobile and Blackberry phones operating on the Sprint/Nextel network.

AccuTracking - Online Real-Time GPS Phone Tracking Service

2.

Using certain models of Nextel phones, you can view a group of your peoples’ locations on one map, or you can view a track of an individual’s location history. Powered by uLocate, Mapquest provides a web interface for mobile devices like PDAs as well cell phones. Other features include in-depth location history detail. See

http://www.mapquestfindme.com

Functioneaza si`n Romania da tre` sa faci cerere la operatoru` de telefonie, se schimba softu` molecularului in cazu` asta si se PLATESTE MAI MULT la abonament sau in momentul in care executi aplicatia de localizare !!! Unu` dintre asociatii mei are asa ceva....mi`o explicat ceva da cum nu ma pasioneaza .....

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Un utilizator iPhone poate fi gasit extrem de usor dar nu stiu daca exista softuri publice care sa faca asta. Ganditi-va ca deschideti google maps pe iPhone si va arata locatia voastra la diferenta de maxim o strada.

Link to comment
Share on other sites

Un utilizator iPhone poate fi gasit extrem de usor dar nu stiu daca exista softuri publice care sa faca asta. Ganditi-va ca deschideti google maps pe iPhone si va arata locatia voastra la diferenta de maxim o strada.

Dupa acest model functioneaza multe asa zise "GPS-uri" care urca la un anumit interval de timp locatia telefonului, asta e bun in caz ca iti este furat si ala nu stie ca ai asa ceva, vei afla locatia telefonului urmarind punctele de pe google maps (notele respective)

astea:

Google_maps_candlestick_map.gif

Link to comment
Share on other sites

colega are un IPHONE 3G de pe el a sunat pe un 6310i , deci e exclus sa imi fi instalat pe telefon inainte vreun troian sau ceva asemanator .

inca o persoana mi-a comunicat veridicitatea acestui program .. cum pun mana pe el vin cu proba video :)

Link to comment
Share on other sites

deci google latitude e un program [din gooogle maps for mobile]in care te inscrii si prietenii tai te vad dupa numar te tel sau userul tau.

si faza cu sunatul nu cred, e vreo smecherie ca sa te faca pe tine sa zici wow.

si app ce naiba tu trebuia sa faci ei faza asta nu ea tie:P.si daca e colega cu tine de ce inca nu ti a aratat?

Link to comment
Share on other sites

ea sustine ca funtioneaza perfect , si ca l-ar fi cumparat de la cineva din SRI , cei drept e ultima persoana la care ma asteptam sa intalnesc asa ceva , dar poti sa sti cum vro fatuca suceste mintile unui pandar cu 4 clase de la SRI ...

din pacate terminam sesiunea si numai am tangente cu ea 3 luni :|

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca isi bate joc de tine mah :)

Am si eu aplicatia aia instalata pe iphone, imi arata locatia telefonului meu orice as pune acolo (iphone 3G are gps) ...tu fiind la aceeasi locatie cu tipa iei teapa, ce e asa greu de inteles.

Iti dau numarul meu daca vrei, daca poate sa il localizeze are o lada de bere de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...