Jump to content
NeoLithiculX

PretBomba[Vulnerabilitate]

Recommended Posts

Buna ziua. Am citit destul de multe pe net despre acest site de licitatii PretBomba si am decis sa postez aici in speranta ca poate cineva, cu cunostinte bogate in domeniul exploatarii vulnerabilitatilor unui website ar putea pune capat imperiului acestor tepari care au pe putin 50 de boti pe site care licitateaza in mai putin de 1 secunda dupa ce ai plasat tu oferta ta, ceea ce este practic imposibil pentru un OM. De asemenea, ce am mai observat, se plaseaza oferte in acelasi timp, practic in aceeasi secunda pentru 2 sau chiar 3 produse diferite ceea ce este si mai imposibil. Nu m-am complicat sa investesc prea multi bani, am incarcat doar 2 credite prin SMS si am primit 5 bonus pe care le-am licitat si evident ca a venit botul si mi le-a mancat. Care este ideea acestui post? Pai nu cred ca ar avea ceva de castigat acel cineva daca gaseste o vulnerabilitate si o tine privata pentru ca oricum ... sa fim seriosi ... cat de nebun trebuie sa fie ca sa plateasca 990 lei pentru 500 de credite pe care oricum le va pierde? Ceva bun ar fi o metoda prin care sa treci de sistemul lor si sa-ti adaugi credite in cont cate doresti ... si eventual se poate organiza intr-o seara un turneu al licitatiilor pe PretBomba astfel incat sa le dam peste cap botii si sa castigam majoritatea licitatiilor pentru a vedea daca intr-adevar produsele se vor livra, la un pret SUB cel al pietei, pentru ca oricum acei boti (presupun) sunt setati pentru auto-licitare pana se trece cu aproximativ 400-500 ron de pretul pietei al produsului. Sper ca nu v-am plictisit prin acest post si astept initiative :)

Edited by NeoLithiculX
Link to comment
Share on other sites

Sa stiti ca pret bomba nu este decat pe jumatate teapa o parte din licitatori din fericire am fost si eu printre aia au avut norocul sa castige . Eu am castigat acum vre-o luna un aparat foto nikon . Ori cum la celelalte licitatii la care am participat au intervenit botii lor sau s-a blocat ,ei zicand ca a picat siteu . In total am iesit in profit deoarece aparatu ala foto cred ca e vre-o 10 milioane si eu l-am luat cu vere-o 20 lei

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...