Jump to content
Torvalds

Transnistria - Europe's Black Hole

Recommended Posts

Transnistria este in Moldova.

Iti cade tarana din buletin. Te-ai nascut sa sari linia de tramvai care nu curenteaza.

  • Transnistria este privita la nivel international ca o "regiune" a Moldovei, desi are simbolurile sale, propriul presedinte, guvernul si parlamentul sau, armata si politia sa, propria moneda, propriul pasaport. domeniul web este .md:)

Link to comment
Share on other sites

From Wikipedia: Transnistria este o regiune geografic? din Republica Moldova situat? în estul (malul stâng) al râului Nistru.

Transnistria este privita la nivel international ca o "regiune" a Moldovei, desi are simbolurile sale, propriul presedinte, guvernul si parlamentul sau, armata si politia sa, propria moneda, propriul pasaport.

si

o tara teoretic inexistenta situata la numai 170 de kilometri de Romania

Boule, trebuia sa-ti sara in ochi! Esti cretin si te incurci in afirmatii. Imi zici prima oara ca este o "tara" si apoi ca este o "regiune". Ti-am adus dovada ca e o regiune, ca sunt satul de dobitoci care debiteaza aberatii.

Astept sa te ineci cu saliva spunandu-mi "Sunt un prost si Torvalds a avut dreptate.".

Link to comment
Share on other sites

Boule, trebuia sa-ti sara in ochi! Esti cretin si te incurci in afirmatii. Imi zici prima oara ca este o "tara" si apoi ca este o "regiune". Ti-am adus dovada ca e o regiune, ca sunt satul de dobitoci care debiteaza aberatii.

Astept sa te ineci cu saliva spunandu-mi "Sunt un prost si Torvalds a avut dreptate.".

Un fel de rama care a iesit la suprafata, nu transmite nimic dar pregatit sa inunde spatiul cu banalitati.

Link to comment
Share on other sites

Boule, trebuia sa-ti sara in ochi! Esti cretin si te incurci in afirmatii. Imi zici prima oara ca este o "tara" si apoi ca este o "regiune". Ti-am adus dovada ca e o regiune, ca sunt satul de dobitoci care debiteaza aberatii.

Astept sa te ineci cu saliva spunandu-mi "Sunt un prost si Torvalds a avut dreptate.".

Daca Transnistria, desi are simbolurile sale, propriul presedinte, guvernul si parlamentul sau,etc., nu este recunoscuta pe plan international ca un stat autonom si se afla intr-o stare de incertitudine politica o numesti "regiune" sau "tara"?

Te certi pe nuantele semantice fara motiv. Omul doar a vrut sa arate ce se intampla in acel colt de lume.

Edited by Ethereal
Link to comment
Share on other sites

Hacking its legal on transnistria?

Firma Sheriff, dirijata de presedintele Smirnov, controleaza tot ce e mai important in afaceri, iar firma Interdnestrcom e singura care asigura comunicatii mobile, fixe si prin internet.

Internet TLD - none. sunt pe .md

e legal :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...