Jump to content
cmiN

[Ps] SMILE4 [Logo]

Recommended Posts

teoretic e ok sa mergi pe 1 nuanta sau 2, prea multe devine strident.

totusi as evita CYANul, personal nu suport culoarea asta in general, da si senzatia de fosforescent tipator. Poti sa incerci sa mergi pe un bleu deschis la "smile".

Link to comment
Share on other sites

Prea monochrome (aceeasi nuanta de culoare peste tot). Umbra e intotdeauna mai inchisa, mult mai inchisa. Iar culorile fetelor sunt prea tipatoare.

De ce cauti nod in papura? E farte tare creatia. Si de ce sa fie umbra intotdeauna mult mai inchisa, daca te uitai atent observai ca umbra este pusa in asa fel incat e ca si cum lumia ar bate din partea dreapta sus....

Link to comment
Share on other sites

Stie Cosmin ce spune, dar a trebuit sa ma impac cu ideea de a avea un raport bun de inteligibilitate la scara actuala si redusa in functie de elemente. Textul e generat cu Xara3D iar umbra e in functie de lumina si am si cautat sa tin cont de asta cat timp l-am editat in Ps, dupa cum vezi textul e orientat si in functie de Z si apar tot felul de umbre / penumbre (am 3 surse de lumina) si din cauza asta o parte din umbra trebuie sa fie mai deschisa pentru a sesiza diferenta. Tot fundalul am cautat sa dea senzatia de fluorescent si e si normal ca umbra sa fie ceva mai neobisnuita, etc. Lasa ca urmatorul va fi ceva mai logo-like cu nuante de bleu de ala spre gri calm si misto, de parca iti mangaie ochiul cu alte nuante de gri alb si poate si un visiniu mai inchis ca sa nu pun negru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...