Jump to content
SympleBoy22

Dan Diaconescu Presedinte! si Legea Cojocaru

Recommended Posts

Emda, tocmai ai prezentat unul dintre cele mai sumbre scenarii. Acela in care Diaconescu reuseste sa ia 25% din voturile romanilor. Singurul lui interes in toata chestia asta este acela de a intra in Parlament si de a capata imunitate. A vazut ca se impute treaba si ca au inceput sa-l caute la oua si daca reuseste sa-si amane procesul inca 2 ani pana la alegerile parlamentare si reuseste sa depaseasca pragul electoral de 5% iubitul nostru moderator "cinstit" scapa de orice problema.

Zic ca ar fi bine sa nu ii dam ocazia sa scape basma curata si sa raspunda pentru ce a facut (daca este vinovat) ... oricum la presedentie nu are cum sa mai candideze daca are dosar penal.

In fine ... este un personaj care nu-mi inspira pic de incredere si cred ca i-au prins bine alea doua zile incarcerat. Mi se pare doar mie sau a iesit mai fericit de acolo ?:))

Link to comment
Share on other sites

ma depinde.am vazut si io parliti care nu stiau cat fac 1+1 si care au devenit consilieri locali cu PNG.chestia cu politica ii sa fi pe val daca cazi si iti rupi gatu mai vezi.dan diaconescu nu are oameni competenti pt. colegii deci o sa fie interesant..

Link to comment
Share on other sites

@Fitty exact asta gandesc si eu, dar din pacate este pt romani la fel ca Oprah pt americani, mi se pare o persoana foarte influenta...abia o dezlipesc pe bunica-mea de tv, si cred ca la fel sunt foarte multe persoane, pe care le duce usor de nas, o dovada fiind milioanele de euro pe care le are acum in cont, facute cu Elodia:|

Link to comment
Share on other sites

Guest .TinKode.
@Fitty exact asta gandesc si eu, dar din pacate este pt romani la fel ca Oprah pt americani, mi se pare o persoana foarte influenta...abia o dezlipesc pe bunica-mea de tv, si cred ca la fel sunt foarte multe persoane, pe care le duce usor de nas, o dovada fiind milioanele de euro pe care le are acum in cont, facute cu Elodia

Bravo lui, stie sa manipuleze lumea. Daca o poate face acum, sigur ar face-o si cand o sa fie presedinte (daca). Daca ajunge asta la putere, va ganditi in ce o sa se transforme OTV. =))

Eu am sal votez pentru ca asa trebuie dupa ordine

Ceausescu.Constantinescu,Iliescu,Basescu,Diaconescu

Nu cred ca sunt bani dar cine stie..

True, de fiecare data am stiut cine o sa castinge, din cauza asta cu escu.

Link to comment
Share on other sites

Habar nu aveti cata prostime este dispusa sa-l voteze !!! Are foarte mari sanse sa si castige, avand in vedere ca exista posibilitatea sa aiba si un joc de culise cu Basescu, iar faza cu arestarea sa fie o cacialma ptr a crea ceea ce a creat si Putin....nu mai este presedinte dar este premier :))))))))

Link to comment
Share on other sites

O explicatie marca CTP : cand sunt timpuri de criza si guvernul e obligat sa ia masuri nepopulare ,partidele extremiste ( PRM) cresc foarte mult in sondaje si devin periculoase.

Ce trebuie facut ca sa ponderezi cresterea in sondaje ? Simplu ,faci un alt partid extremist condus de o persoana cunoscuta .Astfel imparti sustinatorii PRM-ului la 2 si ai scapat de pericol .In loc sa aibe un singur partid extremist 40 % ,o sa aibe 2 partide extremiste cate 20% .Si partidul lui Becali tot asa a luat fiinta ,toate sunt marca inregistrata Base .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...