Jump to content
diablo2323

Sacadare windows...placa video

Recommended Posts

imi sacadeaza cate o fereastra daca vreau sa o mut mai incolo sau cand vreau sa dau de scroll in jos sau in sus...stiu care e problema ..placa video....ASUS X1600 SERIES....am tot cautat drivere dar tot ce am gasit e un driver numit CATALYST CONTROL CENTER de unde controlezi placa video...problema mea e urmatoarea : nu stiu cum sa instalez placa video ..nu am driverul bun....daca imi puteti da un site sau ceva sau sa ma ajutati....placa video imi scrie ca e instalata dar nu merge...in jocuri nu intra ca nu gaseste direct x 9.. in dxdiag am dat la display la name scrie : asus x1600 series dar la aproximativ total memory : n/a....deci nimic mai jos la directdraw direct 3d si agp texture acceleration scrie la toate not available ...... mersi

Link to comment
Share on other sites

Instaleaza driverele :confused:, poate e placa video bulita :), se invarte ventilatorul de pe ea uita-te la ea . Eventual poti sa o cureti umpic de praf. Daca nu mergi cu ea la garantie e dead. E integrata?

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

In situatia asta sunt si eu de o saptamana :)).Mie mi-a dat-o cineva pe degeaba.Am un ati 9550 si prima data cand l-am bagat in pc nu a mers,nu o vedea si nici driverele nu puteam sa le instalez.Apoi dupa ceva timp am incercat si a mers,am avut inainte o placa nvidia mx 440.A mers cat a mers si intr-o zi a murit iar .Acum sunt exact in situatia ta.Nu poti instala driverele degeaba incerci ca nu iti vede placa video.Maine sa vad daca placa video e busita sau placa de baza(asta stiu sigur ca e putin asa la slotul agp sunt curios daca a murit de tot.)

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

Lasa-ti ID de messenger ,te pot ajuta eu...incearca sa le dezinstalezi din Manage ,dupa care dai restart la pc . introduci CD-urile cu Driverele si le instalzi din nou,dupa care faci un mic reboot.

Link to comment
Share on other sites

Gata pe a mea am rezolvat-o.Bine ca mi-ai adus aminte de ea.Ia dupa net un driver pentru placa dezarhiveaza-l,intra in device manager,cauta placa vidoe o sa fie cu un ! galben dai update driver,instal from a list etc,dai next,debifezi search recordable floppy etc bife include this location si pui acolo locul unde ai driverele dezarhivate.Eu asa am selectezi driver si dai ok si gata.

C:\Documents and Settings\user\Desktop\ati8592_winXP32\Driver\XP_INF

Link to comment
Share on other sites

Shinny ati radeon 9550 e o placa cu deosebit de multe probleme. Nu stiu motivul, dar din practica suntem mai multi care am avut asa ceva si le-am maritat repede. Fiecare a incercat tot ce ii ducea capul si sigur am incercat tot ce e posibil sa o fac sa mearga cum trebuie. Mie imi iesea din jocuri cu un mesaj specific de eroare similar illegal opperationului, sau se reseta. Am schimbat toate driverele posibile, am dat jos si catalistul ca sa las doar driverul.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...