Jump to content
jicu

Fiori pe coloana

Recommended Posts

Ma uit dupa masa asta ca tot omu la o emisiune de mare cultura din romania de pe A1.Ghici ce vad?Marele talent al unui copilui de 6 ani care ridica..ridica mult si care sa mutat in tara natala, romania. «Micul Hercule» s-a mutat din Italia în satul Ciure?ti! :: Libertatea.ro YouTube - Micutul Giuliano Stroe doboara un record mondial! eu cred ca ziaristii is mai prosti ca parintii..am ramas mut.

Link to comment
Share on other sites

bai are 6 ani copilu.e roman si il arata la tv ce talentat e cat de tare e ca la 6 ani ridica haltera.acum juma de ora pe acces direct il laudau aia mai bine spus aberau.pai nu isi da seama nimeni ca ii distruge coloana de la varsta asta?prodil89 ai facut pana la varsta asta sport?

edit:

http://www.youtube.com/watch?v=jNQLs0kuApc&feature=related

Link to comment
Share on other sites

relativ da.nu au mai avut aia bani de papara si acum locuiesc in romania in nush ce sat..am vazut la acces direcut cum implorau un loc de munca pentru tata si o sala de sport pentru pusti.implor zeitatile sa scoata viza pentru usa in urmatorii 3-4 ani.

Link to comment
Share on other sites

Majoritatea sportivilor de mare succes au inceput de mici cu antrenamentele (un ex:

, se gasesc si mai multe) ! Am si eu un amic care mai trece pe la sala , pustiu are 20 de ani si face judo de la 9 ani (si el s-a antrenat intes ) si nu l-am auzit sa se planga de spate sau de ceva . Deci : corpul este creat sa se adapteze (observati masa musculara si structura oaselor) si cu cat mai intens se antreneaza cu atat corpul ,,se intareste mai mult" ! Din partea mea - toata admiratia fata de pusti si fata de parintii care il sustin !

LE: Si nu cred ca va avea probleme majore atunci cand va fi mare , inafara de ceva accidentari probabil care se pot petrece in timpul carierei !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...