Jump to content
HellScream

Tutorial PING

Recommended Posts

daca nu esti atent la ce spun, faci gafe de astea. Am spus ca aplicatia este creata de mine pentru a face automat anumite lucruri, ca sa nu le fac eu manual. Nu aplicatia face tot, ci principiul, daa intelegi asta e ok, daca nu, iar ok.

@ site-ul merge, pt au trecut cateva zile de cand am facut filmuletzul. Abia azi am avut timp sa il ridic.

Link to comment
Share on other sites

daca nu esti atent la ce spun, faci gafe de astea. Am spus ca aplicatia este creata de mine pentru a face automat anumite lucruri, ca sa nu le fac eu manual. Nu aplicatia face tot, ci principiul, daa intelegi asta e ok, daca nu, iar ok.

@ site-ul merge, pt au trecut cateva zile de cand am facut filmuletzul. Abia azi am avut timp sa il ridic.

Intrebare capcana:

Merge pe orice site sau numai pe ala pe care ai facut filmuletul ?

Link to comment
Share on other sites

da, corect, dar fiecare invata ce poate, si cum poate. Din acest tutorial invatati ca se poate edita comanda de ping. CE VRETI MAI MUT?? MURA IN GURA?? Daca poate omul sa o faca pt voi ar fi perfect. v-am spus sia ratat ca se poate, v-am spus unde sa cautati. Mai mult nu fac pt ca daca intradevar snteti interesati, o sa cercetati voi mai departe.

BTW, MOSAD, te rog scuteste-ma cu chestii de genul asta. nu trebuie sa conving eu pe nimeni. am facut demonstratia principiului, nu sunt aici ca sa te conving pe tine. Am spus si o repet, NU FAC HACKING PT NIMENI IN AFARA DE MINE.

Link to comment
Share on other sites

Vrajala ieftina. N-ai demonstrat nimica, doar ai dat niste clickuri si ai rontait intre timp + ai folosit hosts probabil cu un xampp si un template iar clickareala aia doar ti-a sters index.htmlu` si a copiat altul dinainte modificat ( fara img ) de tine ca sa demonstrezi ca habar n-ai. Atat ai facut, macar fi baiat si nu te lega de Mosad care vroia doar te ajute sa nu pari atat de "hacker" :)

da, corect, dar fiecare invata ce poate, si cum poate. Din acest tutorial invatati ca se poate edita comanda de ping. CE VRETI MAI MUT?? MURA IN GURA?? Daca poate omul sa o faca pt voi ar fi perfect. v-am spus sia ratat ca se poate, v-am spus unde sa cautati. Mai mult nu fac pt ca daca intradevar snteti interesati, o sa cercetati voi mai departe.

BTW, MOSAD, te rog scuteste-ma cu chestii de genul asta. nu trebuie sa conving eu pe nimeni. am facut demonstratia principiului, nu sunt aici ca sa te conving pe tine. Am spus si o repet, NU FAC HACKING PT NIMENI IN AFARA DE MINE.

Link to comment
Share on other sites

Vrajala ieftina. N-ai demonstrat nimica, doar ai dat niste clickuri si ai rontait intre timp + ai folosit hosts probabil cu un xampp si un template iar clickareala aia doar ti-a sters index.htmlu` si a copiat altul dinainte modificat ( fara img ) de tine ca sa demonstrezi ca habar n-ai. Atat ai facut, macar fi baiat si nu te lega de Mosad care vroia doar te ajute sa nu pari atat de "hacker" :)

wrestling_pwned.jpg

Link to comment
Share on other sites

da, corect, dar fiecare invata ce poate, si cum poate. Din acest tutorial invatati ca se poate edita comanda de ping. CE VRETI MAI MUT?? MURA IN GURA?? Daca poate omul sa o faca pt voi ar fi perfect. v-am spus sia ratat ca se poate, v-am spus unde sa cautati. Mai mult nu fac pt ca daca intradevar snteti interesati, o sa cercetati voi mai departe.

BTW, MOSAD, te rog scuteste-ma cu chestii de genul asta. nu trebuie sa conving eu pe nimeni. am facut demonstratia principiului, nu sunt aici ca sa te conving pe tine. Am spus si o repet, NU FAC HACKING PT NIMENI IN AFARA DE MINE.

Raspunde , daca vrei, la ce te-am intrebat ultima oara.

Link to comment
Share on other sites

VAI

ba tu esti bubuit rau tare

"Vreau si eu programul ca sa moara mama"

.. Windows Longhorn

"nu ma prinde firewall'

Nu imi vine sa cred ca m-am uitat la filmu ala ca sa vad ce ratat esti

Cum trimiti tu packet si editezi indexu la pagina aia ? Tu iti dai seama ca iese haos pe www

ping nu e functie, e un tip de packet ICMP ECHO si se poate construi orice tip de packet ICMP vrei

"Task complete"

"Vreau sa sterg toate mesajele cu exceptia logo-ului da ?" =)))))

#
LiviuCool
9 hours ago
Sa? moara mama, vreau sa-l am
Esti? tare!

Ia uite si la ratatu asta

"Sa cautati in registry si in system32, ati auzit da?"

Sa cautati sa bagam sa cautam sa sugem sa mancam

Edited by slardar
Link to comment
Share on other sites

VAI

ba tu esti bubuit rau tare

"Vreau si eu programul ca sa moara mama"

.. Windows Longhorn

"nu ma prinde firewall'

Nu imi vine sa cred ca m-am uitat la filmu ala ca sa vad ce ratat esti

Cum trimiti tu packet si editezi indexu la pagina aia ? Tu iti dai seama ca iese haos pe www

ping nu e functie, e un tip de packet ICMP ECHO si se poate construi orice tip de packet ICMP vrei

"Task complete"

"Vreau sa sterg toate mesajele cu exceptia logo-ului da ?" =)))))

#
LiviuCool
9 hours ago
Sa? moara mama, vreau sa-l am
Esti? tare!

Ia uite si la ratatu asta

"Sa cautati in registry si in system32, ati auzit da?"

Sa cautati sa bagam sa cautam sa sugem sa mancam

Nici el nu stie ce a vrut sa faca :D. "tutorialul" ar trebui postat la filme funny ! :D

Nu stiu de ce se baga unii in hacking daca nici macar nu stiu despre ce e vorba.

Mai mult de atat, unii mai fac si tutoriale :D se pare ca vor sa ne invete ceva. :D

Spor la editat pingul baieti ! :D

Link to comment
Share on other sites

de ce sunteti nenorociti si-l descurajati ? plm lasati-l sa fie hacker.

later : ah da, stie sa ruleze cmd.

later 2 : stie chiar sa ruleze comenzi inexistente in cmd.

later 3 : microfonul e inventat de el sa-si inregistreze vocea. el a venit cu ideea de PnP.

later 4 : oh, ar fii trebuit sa fie " ping from hell(5cream) "

later 5 : m-am convins e hacker.

later 6 : sunt si mai convins.

later 7 : how-to privacy @ 4:44

later 8 :

cunoscatori, pentru incepatori lesinati cu arfe de hackeri, si cu tupeu ca au cont aici, care nu stiu in pula mea sa puna un hard pe slave.

later 9 : " mda, deci, am un nume penibil, dar pana la urma ... sunt hellscream6 iar ca sa curatati un ventilator e mai mult decat sa-l curatati. trebuie ingrijit si iubit. nu trebuie sa-l jigniti si trebuie tratat ca pe un membru al familiei. trebuie sa-l ungeti, dar sa nu uitati sa-i dati cu pudra ca se irita. o baie la 2 zile ar fii minunat, astfel ii respira plasticul. aveti grija la acele fire care intra undeva, ca nu trebuie sa fie altundeva. nu cumva sa le incurcati, whatever. siguranta de cauciuc reprezinta virginitatea. trebuie pastrata cu orice pret. ne uitam la ventilator, ne uitam iar, trebuie sa ne asiguram ca ne uitam la el si nu la altceva. atunci cand ii scoateti aripiarele, sa le spalati bine in baie cu apa calduta, si e necesar sa le uscati cu aer, nu cumva cu un alt element ce poate fii chiar o substanta extraterestra. " pula mea

sa ma uit.

later 10 : kwe e ratat.

Link to comment
Share on other sites

Tipul asta e dus cu capul. Altfel nu pot sa inteleg de ce repeta la modul compulsiv-obsesiv: se poate edita comanda de ping...poti sa o editezi si cu ciocanul...ce are asta a face cu nu stiu ce server de pe net?

Asa cum s-a amintit deja, video-ul e facut la caterinca. Paginile alea sunt offline, altfel ne-ar fi aratat browserul si adresa reala. In plus, in momentul in care a "sters" imaginile, trebuia sa dea un refresh la browser, imaginile alea nu dispareau de capul lor.

Psihanalitic vorbind, tipul asta sufera de frustrare, probabil nu a fost alaptat suficient (don't kill me :) e psihanaliza elementara a lui Freud)

LOL, e dus:

Cam ce inseama un reouter, cam ce face, cate explicatii in linii mari, o generalizare a routerului, etc. Sper sa va fie de folos

Clipul ala e penal, asta e gata sa ne invete alfabetul....

Edited by aianis
Link to comment
Share on other sites

Bine zici subiectul este cam obsesiv-compulsiv in exprimare dar pare mai mult o nevroza actuala sau chiar o forma de nevroza obsesionala ( isterie ).

Tipul asta e dus cu capul. Altfel nu pot sa inteleg de ce repeta la modul compulsiv-obsesiv: se poate edita comanda de ping...poti sa o editezi si cu ciocanul...ce are asta a face cu nu stiu ce server de pe net?

Asa cum s-a amintit deja, video-ul e facut la caterinca. Paginile alea sunt offline, altfel ne-ar fi aratat browserul si adresa reala. In plus, in momentul in care a "sters" imaginile, trebuia sa dea un refresh la browser, imaginile alea nu dispareau de capul lor.

Psihanalitic vorbind, tipul asta sufera de frustrare, probabil nu a fost alaptat suficient (don't kill me :) e psihanaliza elementara a lui Freud)

LOL, e dus:

Cam ce inseama un reouter, cam ce face, cate explicatii in linii mari, o generalizare a routerului, etc. Sper sa va fie de folos

Clipul ala e penal, asta e gata sa ne invete alfabetul....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...